دوربین شلنگی مانیتور دار

در سال های اخیر تنوع گسترده ای از دوربین شلنگی مانیتور دار و دسته دار وارد بازار های کشورمان شده است. هر یک از این دوربین های شلنگی از ویژگی های خاصی بهره مند هستند که باعث می شوند تا خریداران نسبت به خرید آن ها تحریک شوند. مدل های مختلفی توسط شرکت ها و برند های مطرح تولید شده که هر یک از آپشن های متفاوتی بهره مند هستند. به همین دلیل خریداران دوربین شلنگی مانیتور دار و دسته دار، باید اطلاعات مفیدی را در این رابطه با دست آورند. لازم به ذکر است که شما می توانید با کسب اطلاعات لازم در این رابطه، میزان کیفیت خرید خود را تا مقادیر بسیار زیادی افزایش دهید.

لیست و قیمت دوربین شلنگی مانیتور دار

12 کالا یافت شده است.

راهنمای قبل از خرید دوربین های شلنگی مانیتوردار و دسته دار

دوربین های شلنگی دسته دار به 2 مدل مانیتور دار و بدون مانیتور تقسیم میشوند. در مدل دسته دار بدون مانیتور شما میباستی دوربین شلنگی خود را از طریق wifi به یک نمایشگر خارجی متصل کنید و تصاویر را روی دستگاه دیگری مشاهده کنید. اما در دوربین های شلنگی مانیتور دار دیگر نیاز به نمایشگر اضافی نیست و خود دوربین شلنگی حاوی یک نمایشگر است که به صورت همیشگی به کابل و لنز دوربین شلنگی متصل است.

خرید دوربین شلنگی مانیتوردار - دسته دار

دوربین‌های بازرسی شلنگی مانیتوردار معمولاً از یک پروب یا بازوی بلند و انعطاف‌پذیر تشکیل شده‌اند که به واحد پایه دستی متصل است. خود ماژول دوربین مینیاتوری در انتهای پروب نصب شده است. دوربین بازرسی شامل یک صفحه نمایش کوچک برای مشاهده رله ویدئویی زنده است. کابل‌ها و میله‌های باریکی که این دوربین‌ها به آن‌ها متصل می‌شوند، می‌توانند در فضاهای تاریک و تاریک فشرده شوند و به آن‌ها اجازه می‌دهند اطلاعات و تصویر واضحی را به کاربران منتقل کنند.

دوربین ویدوسکوپ شلنگی مانیتور دار

نکات قابل ملاحظه

آندوسکوپ صنعتی مانیتوردار کلیدی برای حفظ مراقبت های معمول و تشخیص مشکلات است. آنها حتی برای تعمیرات خانه شخصی نیز مفید هستند و برای یافتن اقلام افتاده، وسایل گم شده یا گرفتگی لوله ها در شرایط تاریک و مناطق تنگ مفید هستند. چندین نکته در مورد بهترین دوربین های شلنگی و آندوسکوپی و مواردی که قبل از خرید باید بررسی کنید وجود دارد.

کابل نیمه سفت و سخت در مقابل کابل انعطاف پذیر

سه سبک رایج از دوربین های شلنگی وجود دارد: سفت، نیمه سفت و انعطاف پذیر. دوربین های بازرسی شلنگی مانیتوردار با کابل سفت و سخت به یک میله یا تیر سفت وصل می شوند. آنها محکم هستند اما فاقد حرکت و انعطاف پذیری انواع دیگر هستند. کابل‌های انعطاف‌پذیر می‌توانند حرکت کنند و خم شوند، به این معنی که می‌توانند خود را با شکل جسمی که در آن استفاده می‌شود تطبیق دهند. کابل‌های نیمه سفت ساختار کمی بیشتری دارند.

نمایشگر و کیفیت تصویر

این یکی از ویژگی های مهم این دوربین ها است. حتی برای یک دوربین کوچک، بهترین ویدیوسکوپ ها به لطف وضوح خود می توانند تصویر کاملاً واضحی را ارائه دهند و حتی بسیاری از آنها صفحه نمایش LCD رنگی دارند. بدون تصاویر با کیفیت بالا، یک دوربین بازرسی borescope نمی تواند کار خود را به خوبی انجام دهد. رزولوشن و کیفیت تصویر را ببینید تا مطمئن شوید دوربین مار در نظر گرفته شده برای کار با جزئیات گرا مناسب است. برخی از آنها می‌توانند عکس، ویدیو بگیرند و روی صفحه‌های دیگر نمایش دهند.

چراغ های LED قابل تنظیم و سایر ویژگی ها

با گذشت زمان، دوربین‌های آندوسکوپی همچنان به ویژگی‌های چشمگیرتر و افزوده‌های مفیدتری دست می‌یابند. چراغ های LED قابل تنظیم دیدن و تنظیم جهت نور LED را برای کاربران آسان تر می کند. برخی با لوازم جانبی آینه ارائه می شوند، برخی دیگر توانایی ضبط ویدیو، اتصال به تلفن همراه یا حتی اتصال به شبکه های وای فای را دارند. واقعا یک دوربین مار برای همه نیازها وجود دارد.

مرجع خرید دوربین شلنگی مانیتوردار دسته دار

دوربین شلنگی به عنوان یکی از کاربردی ترین ساخته های بشر شناخته می شود که توانسته است محبوبیت بزرگی را به دست آورد. در واقع دوربین شلنگی، دوربینی بوده که متراژ شلنگ آن از 5 الی 10 متر می باشد. در سر شلنگ موردنظر شما، یک لنز قرار گرفته که قطر آن به اندازه یک سانتی متر می باشد. برخی اوقات قطر این لنز کمتر از یک سانت نیز خواهد بود. شلنگ این نوع از دوربین ها را می توان در حفره ها و قسمت های بسیار تنگ و باریک وارد نمود و به مشاهده قسمت های مختلف حفره پرداخت. این نوع از دستگاه ها به عنوان نوعی بروسکوپ صنعتی نیز به شمار می روند که مناسب بازرسی حفره ها هستند. در حال حاضر شاهد تولید دوربین شلنگی آندوسکوپی، دوربین شلنگی با نمایشگر تصویر و ... در بازار های کشورمان هستیم.

برخی از دوربین های شلنگی تولید شده در بازار های کشورمان، قابلیت متصل شدن به گوشی را نیز دارند. بنابراین شما می توانید به وسیله شلنگ این نوع دوربین ها به مشاهده حفره ها بپردازید و آن ها را با نور کافی بازدید کنید. توجه داشته باشید که دوربین شلنگی مانیتور دار به عنوان گزینه مقرون به صرفه تری به شمار رفته و نیازی به تجهیزات اضافی ندارد. به همین دلیل نیز اولویت اکثریت مردم کشورمان برای خرید دوربین های شلنگی، خرید نوع مانیتور دار این محصول می باشد.

شرکت های تولیدکننده دوربین شلنگی مانیتور دار روز به روز در حال پیشرفت هستند و تنوع مختلفی از این محصولات را ارائه می کنند. در برخی از این دوربین ها ویژگی هایی وجود دارند که شما باید با آن ها آشنا باشید. قطعا با بررسی دقیق تر قسمت های مختلف این دوربین، می توانید از راهنمایی جامع برخوردار شوید و میزان کیفیت خرید خود را افزایش دهید.

در ابتدا دوربین و اندازه آن را بررسی کنید

اندازه دوربین یکی از مسائل بسیار مهمی بوده که باید در خرید دوربین شلنگی مانیتور دار مورد بررسی شما قرار بگیرد. قبل از هر چیزی نیاز است که بدانید، هر چه دوربین های شما بزرگتر باشد، قطعا میزان کیفیت تصاویر نیز افزایش می یابد. البته در سال های گذشته روز به روز شاهد پیشرفت در دوربین های قرار گرفته در این محصولات بوده ایم. امروزه برخی از افراد با استفاده از دوربین شلنگی با LCD  رنگی دنبال این مسئله هستند تا سطح کیفیت تصاویر ارسالی را بالا ببرند. قطعا شما می توانید با مشاهده تنوع کیفیت دوربین های مختلف، با توجه به نوع کاربری خود به انتخاب یکی از آن ها بپردازید.

در خرید دوربین شلنگی مانیتور دار، روشنایی را فراموش نکنید

همان طور که می دانید، دوربین شلنگی مانیتور دار و دسته دار اغلب وارد حفره ها و بخش های تاریک می شود. قطعا به دلیل بزرگتر نشدن تجهیزات دوربین شلنگی نمی توان از فلاشر های مخصوص استفاده نمود. اما محققین برای این مسئله نیز چاره خوبی را در نظر گرفته اند. امروزه دوربین های شلنگی، نوعی نور به وسیله فیبر نوری را به شما ارائه می کنند. این گونه از روشنایی ها از لایه الیاف شیشه ای برخوردار بوده که نور موردنظر شما را از یک منبع نور خارجی تامین خواهد کرد. نور موردنظر شما به وسیله بروسکوپ های مخصوص دوربین شلنگی به انتهای شلنگ شما خواهد رسید. در چنین شرایطی علاوه بر افزایش کیفیت تصویر خارج شده از دوربین شلنگی، شاهد افزایش ایمنی و مشاهده دقیق تر جزئیات موردنظر خواهیم بود. بنابراین وجود نور برای این نوع از دستگاه ها به عنوان مسئله ای ضروری شناخته می شود.

میدان دید شما باید مناسب باشد

بسیاری از نواحی مختلفی که به دلیل تنگ بودن مسیر به راحتی قابل مشاهده نیستند، نیازمند شرایط لازم برای افزایش دید شما خواهند بود. امروزه برخی از دوربین های شلنگی تولید شده در کشور ایران مجهز به ساختاری هستند که میدان دید شما را افزایش می دهد. این مسئله موجب می شود تا دوربین موردنظر دستگاه شما تا زاویه 120 درجه اطراف خود را مورد پوشش قرار دهد. توجه داشته باشید که با وجود این مسئله شما می توانید به راحتی نواحی مختلف محل موردنظر خود را بررسی نمایید. با وجود ویژگی تغییر میدان دید، شما می توانید تمامی اضلاع مربوط به آن نواحی را مورد بررسی دقیق خود قرار دهید.

لوله های انعطاف پذیر یا سخت؟

انتخاب لوله انعطاف پذیر یا سخت برای دوربین شلنگی مانیتور دار بر عهده شما بوده و وابسته به نوع کاربری شما می باشد. بسیاری از افراد به خرید دوربین شلنگی آندوسکوپی می پردازند تا قسمت های مختلف بدن انسان را مشاهده نمایند. در چنین شرایطی نیاز است تا از لوله های انعطاف پذیر استفاده شود که قابلیت چرخش را به راحتی در اختیار دارند. جنس این نوع از لوله های دوربین شلنگی اغلب از لاستیک می باشد. اما لوله های سخت نیز کاربرد های مخصوص خود را دارند که می توانند در آن ها برای شما نتایج خوبی را رقم بزنند. برای مثال مشاهده سوخت انژکتور، سیلندر و ... از جمله مواردی هستند که می توان به وسیله دوربین شلنگی سخت به بررسی آن ها پرداخت. اگر تمامی موارد ذکر شده را خوبی بررسی کنید و در خرید خود به آن ها توجه داشته باشید، قطعا شما می توانید سطح کیفی خرید خود را تا مقادیر بسیار زیادی افزایش دهید.

به طول و قطر دوربین شلنگی مانیتور دار توجه کنید

توجه به طول و قطر دوربین شلنگی نیز مسئله بسیار مهمی بوده که مانند موارد قبلی وابستگی زیادی به نوع کاربری شما خواهد داشت. قطعا دوربین هایی که از شلنگ بلند تری بهره مند هستند، سطح کیفی پایین تری از تصاویر را به شما ارائه می دهند. همچنین اگر قطر دوربین بیشتر باشد، میزان کیفیت تصاویر افزایش می یابد. اگر مقدار طول شلنگ دوربین شما کمتر باشد، شما می توانید اجسام مختلف درون حفره موردنظر را با بالاترین کیفیت مورد بررسی قرار دهید. بنابراین می توان دریافت که تمامی این موارد وابسته به نوع کاربری شما خواهد بود.