تفاوت دوربین Minidv اصل با دوربین Minidv طرح اصلی

در رابطه با خرید این دوربین ها یکی از نکاتی که بسیار حایز اهمیت است ، چگونگی تشخیص صحیح دوربین اصلی از دوربین فیک یا تقلبی است.در این مقاله تیم فنی مینی دی وی پرو راحت ترین و ساده ترین راهکار ها را برای تشخیص مدل اصلی از فرعی در اختیار شما عزیزان میگذارد، تا از خرید خود رضایت بیشتری داشته باشید.

1-از بدنه ی دوربین:

یکی از ساده ترین راههای تشخیص دوربین فرعی بدنه ی آنهاست که به راحتی قابل تشخیص میباشد : به طوری که محصول فیک دارای بدنه ی پلاستیکی میباشد و دوربین اصلی دارای بدنه  ی آلمینیومی است، که به راحتی با لمس کردن بدنه قابل تشخیص میباشد. عکس زیر یک مدل پلاستیکی (فیک) برای دوربین مینی دی وی مدل MD 80 میباشد.

دوربین کوچک MD80

2-چراغهای دوربین:

یکی دیگر از راههای تشخیص دوربین فرعی از اصلی ، چراغ این دوربین هاست به طوری که در دوربین های اصلی برای هر حالت (حرکتی - فیلمبرداری - عکسبرداری) یک چراغ خاص دارد (به عنوان مثال برای حالت فیلمبرداری چراغ آبی چشمک زن) ولی در دوربین های طرح اصلی (فیک) دو چراغ قرمز و آبی فقط برای همه ی حالت ها وجود دارد و زمانی که چراغ روشن میشود بدنه ی دوربین هم به خاطر پلاستیکی بودن روشن میشود.

کوچک ترین دوربین جهان md80

3-از وزن دوربین:

درست است دو نکته بالا برای تشخیص دوربین ها بسیار کار آمد است ، ولی در مدل های جدید این دوربین ها مثل QQ6 و QQ5 به خاطر ورود چین به بازار تولید این دوربین ها و ظرافت بالا و دقیق طراحی آنها ، تشخیص با توجه به نکات 1 و 2 کمی سخت است ، بنابر این در هنگام خرید به وزن دوربین ها توجه کنید ، وزن دوربین اصلی تقریبا معادا 44 گرم است و وزن دوربین فیک در حدود 22 گرم است ، پس زمانی که دوربین را در دست میگیرید اگر به طور غیر عادی سبک بود نشان میدهد که دوربین طرح اصلی (فیک) است.

4-از بسته بندی دوربین:

یکی از راههای دیگر شناخت دوربین تقلبی بسته بندی آن است ، خوب نسبت به  موارد بالا روش سخت تری میباشد چراکه هر کدام از مدل ها دارای بسته بندی خاص خود میباشند ، ولی خوب هیچ موردی از دید تیز بین تیم پشتیبانی مینی دی وی پرو مخفی نخواهد ماند ، اول از همه بسته بندی اصلی دارای رنگ روغنی میباشد به طوری که جلد دوربین را زمانی که جلوی نور بگیرید برق میزند ، ولی طرح اصلی (فیک) دارای جلد ساده کارتونی میباشد ، یکی دیگر از راههای تشخیص شناخت مشخصات عکسی جلد دوربین اصل میباشد که نیاز به تجربه ی بالای کاری برای تشخیص دارد.. تصویر زیر متغلق به یک مورد از بسته بندی دوربین های فیک است .

بسته بندی مینی دی وی

 

نکته:تمام روش هایی که در بالا ذکر شده در اثر تجربه بالای این مجموعه میباشد که به صورت عملی توسط تیم تعمییرات شرکت مینی دی وی پرو ، گرد هم جمع شده اند.

خرید دوربین کوچک miniDv

خرید دوربین کوچک مینی دی وی ، فروش دوربین مینی دی وی

Add Url