آیا ردیاب خودرو، باتری ماشین را خالی می کند؟

آیا ردیاب خودرو، باتری ماشین را خالی می کند؟

شاید به جرات بتوان گفت که رد یاب خودرو یا جی پی اس، از معدود وسایل خودرو می باشد که شما می توانید با صرف هزینه ای نه چندان زیاد از اتومبیل خود مراقبت نمایید. ولی شاید بتوان گفت که از از اصلی ترین و مهم ترین دلایلی که شما را در خرید ردیاب خودرو مردد ساخته است، به وجود آمدن این سوال در ذهن شما باشد که آیا ردیاب خودرو بر روی باتری اتومبیل می تواند تاثیر منفی داشته باشد؟ پس برای پاسخ به این سوال شما با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

آیا ردیاب خودرو می تواند باتری ماشین را خالی کند؟

اگر اتومبیل شما مجهز به سیستم ردیاب خودرو می باشد و باتری اتومبیل شما دچار ضعف و یا مشکلی شود، اولی قربانی و مظنون اصلی برای بروز این مشکل قطعه ای نمی باشد به غیر از ردیاب و جی پی اس اتومبیل شما. ولی موضوع بر خلاف چیزی می باشد که شما تصور می کنید و می توان گفت که ردیاب خودرو باتری وسیله نقلیه شما را خالی نمی کند و نمی تواند آسیبی به باتری خودروی شما وارد کند. به هر حال بعید است که ردیاب خودرو بتواند انرژی زیادی از باتری خودرو مصرف نماید. البته این در صورتی می باشد که ردیاب خودرو به درستی بر روی اتومبیل شما نصب شده باشد. 

ردیاب خودرو برای چیست و چه کاربردی دارد؟

ردیاب خودرو GPS

اگر بخواهیم که مختصری در مورد دستگاه ردیاب خودرو به شما توضیح دهیم باید خدمت دوستان عرض شود که ردیاب خودرو وسیله ای ساده، کوچک و کارآمد می باشد، این وسیله با استفاده از یک سیم کارت می تواند موقعیت لحظه به لحظه خودرو را به مالک خودرو اعلام نماید، این ویژگی زمانی به کمک شما خواهد آمد که اتومبیل شما به سرقت رفته باشد و این وسیله می تواند موقعیت دقیق اتومبیل را به شما نمایش دهد. گذشته از این که شما به وسیله ردیاب می توانید در زمان سرقت از موقعیت دقیق خودروی خود مطلع شوید و آن را در اختیار پلیس قرار دهید، این دستگاه کاربردهای دیگری هم دارد که به آنها اشاره خواهیم کرد.

  • استفاده از ردیاب برای نظارت بر ناوگان های حمل و نقل و همچنین نظارت بر عملکرد راننده
  • استفاده از جی پی اس برای مدیریت در مصرف سوخت در سازمانها شرکتها
  • کمک به رهگیری کالاهای مشتریان و نظارت بر ارسال مرسولات
  • کمک از ردیاب برای پیدا کردن دقیق موقعیت اتومبیل سرقت شده

ردیاب خودرو، باتری ماشین را خالی می کند؟

برق موردنیاز ردیاب خودرو از کجا تامین می شود؟

به طور کلی باید این را بدانیم که ردیاب خودرو که در بازار موجود می باشند به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از ردیاب های بی سیم یا پرتابل و ردیاب های سیمی.

ردیاب های بیسیم: که به آنها ردیاب مغناطیسی هم کفته می شود، این نوع از ردیاب ها دارای یک مگنت مغناطیسی بر روی بدنه خود می باشند که به وسیله آن شما می توانید که این ردیاب را در قسمتهای مختلف خودرو که فلزی می باشد به راحتی متصل نمایید. این ردیاب های خودرو دارای باتری درونی می باشند که بسته به این که شما چه مدل از این ردیاب ها را انتخاب نمایید، دارای باتری هایی با ظرفیت های متفاوتی می باشند که هر چه قدر ظرفیت باتری ردیاب خودرو بیشتر باشد و مدت زمان بیشتری شارژ را نگه دارد از قیمت بیشتری هم بر خوردار هستند.

با توجه به ظرفیت باتری ردیاب خودرو شما می توانید به طور میانگین حداکثر تا 4 روز و در برخی از مدلها تا دو یا سه روز یتوانید از ردیاب خودرو استفاده نمایید، بعد از اتمام شارژ باتری ردیاب می توانید آن را از اتومبیل جدا کنید، شارژ نمایید و مجدد به اتومبیل خود متصل نمایید. این نوع از ردیاب ها احتیاجی به نصاب برای نصب بر روی خودروی شما را ندارند و خود شما نی توانید در هر قسمتی از خودرو دستگاه را متصل نمایید.

ردیاب های سیمی: ردیاب سیمی همانطور که از اسمش می توان حدس زد دارای سیم می باشد و برای تامین برق مورد نیاز باید ردیاب را به سیم کشی اتومبیل وصل نمود. در برخی از مدل های ردیاب سیمی، آنها دارای یک باتری درونی هم می باشند و در صورتی که برق اتومبیل قطع شود مثل زمانی که باتری اتومبیل باز شده باشد، بتواند از برق باتری درونی خود استفاده کند و موقعیت مکانی خودرو را ارسال نماید. این نوع از ردیاب ها برای استفاده و وصل کردن به برق خودرو باید توسط تکنسین مجرب که در این زمینه تخصص دارند انجام شود.

برای استفاده از این نوع ردیاب خودرو دیگر نیازی نیست که برای شارژ نمودن باتری درونی، آن را از اتومبیل خود جدا کرده و شارژ نمایید و به همین خاطر در بازار از استقبال بیشتری برخوردار می باشند.

چگونه مطمئن شویم ردیاب خودرو به باتری صدمه وارد نمی کند؟

شما حتما به خوبی می دانید که اگر خودرو مدت زمان زیادی در حالت سکون و پارک باشد و کار نکند، احتمال این که باتری خودرو نیرو و انرژی خود را از دست دهد بسیار زیاد می باشد. این بدون توجه به این مسئله می باشد که شما از ردیاب خودرو استفاده کرده باشید و یا این که اتومبیل شما فاقد ردیاب خودرو باشد. دلیل این که باتری اتومبیل شما بعد از مدت طولانی که از خودو استفاده نشده این است که بعضی از لوازم برقی اتومبیل مثل ساعت، رادیو و پخش و ردیاب خودرو میزان بسیار کمی از انرژی ذخیره شده در باتری خودرو را مصرف می نمایند و باتری را خالی می کنند.

پس این بدان معنا نمی باشد که استفاده از ردیاب خودرو منجر به خالی کردن باتری خودروی شما شود، زیرا اگر شما از خودروی خود استفاده نمایید باتری اتومبیل شما به وسیله دینام خودرو همواره در حال شارژ شدن می باشد و با کمبود انرژی برای مصرف لوازم برقی مواجه نمی شوید.

البته لازم است که این را هم بدانید که برخی از مدل های ردیاب خودرو دارای اعلان کاهش میزان سطح ایمن باتری اتومبیل هم می باشند. بدین معنا که اگر باتری خودروی شما از میزان ایمن که معمولا بین 12.0 تا 12.5 ولت می باشد، کمتر شود ردیاب خودرو این کاهش ولتاژ باتری را تشخیص داده و اعلان هشدار برای مالک خودرو ارسال می نماید. در برخی از مدل های ردیاب خودرو با کم شدن میزان سطح ولتاژ باتری به صورت خودکار خاموش می شوند تا به باتری اتومبیل آسیب جدی وارد نشود.

از چه نوع ردیاب خودرو استفاده کنیم؟

با توجه به مطالبی که در بالا برای شما گفتیم، استفاده از ردیاب خودرو به دلیل این که در طراحی آنها سعی شده است که میزان مصرف انرژی آنها پاین باشد، استفاده از آنها بر روی اتومبیل شما به باتری خودرو صدمه وارد نمی نماید. ولی باز هم چنانچه شما از آن دسته افرادی هستید که این موضوع برای شما مهم می باشد ما به شما پیشنهاد خرید ردیاب خودرد پرتاب را می دهیم.

همان طور که توضیح دادیم این نوع از ردیاب خودرو از باتری درونی خود برای ارسال اطلاعات و همچنین موقعیت اتومبیل شما استفاده می نماید و برای تامین برق خود به باتری اتومبیل وابسطه نمی باشد، پس عملا نمی توانند هیچ آسیبی را به باتری خودروی شما وارد نمایند. تنها موردی که شاید کمی برای کاربر در استفاده از ردیاب خودرو بی سیم نا خوشایند به نظر آید، شارژ نمودن ردیاب می باشد که مالک خودرو باید در زمان های معینی نسبت به شارژ نمودن ردیاب خودرو اقدام نماید.

همکاران ما در بخش پشتیبانی گروه مینی دی وی پرو آماده هستند تا به هر گونه از سوالات شما دوستان در رابطه با انواع مدلهای ردیاب خودرو، چگونگی خرید و نحوه استفاده از ردیاب خودرو را پاسخ داده و راهنمایی های لازم را به شما همراهان گرامی ارائه نمایند.