تاثیر دوربین خودرو برای شهر تهران در هنگام سرقت

تاثیر دوربین خودرو برای شهر تهران در هنگام سرقت

در حال حاظر سرقت خودرو و یا وسایل و لوازم های داخل خودرو به یک امر رایج در شهر ها تبدیل شده است، این مشکل در شهری مثل تهران که ما هم در آن ساکن می باشم مستثنا نبوده و هر روز خبر هایی از سرقت خودرو در شهر تهران به گوش می رسد. خودرو ها به دیل این که از قیمت های بالایی بر خوردار می باشند همیشه طعمه جذابی برای سارقان هستند، که شما می توانید این جذابیت را برای سارقان کاهش دهید. اما به چه صورتی باید این کار را انجام دهیم؟

برای سارقان گذشته از خودرو و یا لوازم داخلی خودرو که برای سرقت جذاب می باشد، برای آنها سرعت عمل داشتن در سرقت و دزدیدن یک خودرو هم دارای جذابیت زیادی می باشد. پس اولین راهکاری که شاید بتوان به یک مالک خودرو پیشنهاد داد، این است که تا می توانید هر کار که لازم است انجام دهید که سرعت سرقت خودرو را برای سارقان حرفه ای کاهش دهید، تا این کار های شما باعث شود که اتومبیل شما جذابیت کمتری برای سارقان داشته باشد. در ادامه قصد این را داریم که راه کارهایی را برای جلو گیری از به سرقت رفتن خودرو در اختیار شما قرار دهیم.

راه کارهایی برای رهایی از سرقت خودرو در شهر تهران

شما برای کاستن از سرعت سرقت خودرو توسط سارقان و دزدان می توانید از وسایل و تجهیزاتی مثل استفاده از قفل فرمان و یا قفل پدال هم استفاده کنید، و در کنار این ها از سیستم دزدگیر صوتی هم اتومبیل شما بهره مند باشد. تمام این راه کارهای گفته شده می تواند در کاهش سرعت برای سارقین مناسب باشد و خودروی شما برای سارقان جذابیتی ایجاد نکند، اما می توان به جرات گفت که استفاده از دوربین های ضد سرقت خودرویی و ردیاب خودرو یکی از بهترین راه کارهای انتخابی برای اتومبیل شما می باشد. ما قبلا دلایل اینکه چرا رانندگان نیاز به دوربین خودرو را دارند بررسی کرده ایم میتوانید با مراجعه به این لینک اطلاعات مفیدی کسب کنید.

سرقت خودرو

استفاده از دوربین خودرو برای جلوگیری از سرقت می تواند بسیار موثر واقع شود. دوربین های خودرویی نه تنها می توان وقایع و اتفاقات را در هنگام رانندگی که پیرامون خودرو در حال رخ دادن است ضبط و ثبت نمایند، بلکه با داشتن حسگر بر روی خود در صورت تشخیص اختلال از خودروی شما حتی در زمان ایستادن و توقف هم نظارت و محافظت می نماید. وجود دوربین در خودرو باعث می شود که حتی یک دزد حرفه ای هم با دیدن دوربین در جلو و عقب خودرو خطر سرقت و دزدیدن وسیله نقلیه شما را نپذیرفته و کاملا از سرقت اتومبیل شما منصرف شود.

دزدی ماشین و خودرو

مزایای استفاده از دوربین ضد سرقت در خودرو

امروزه ما شاهد این هستیم که جلو گیری از سرقت اتومبیل یکی از دقدقه های شهروندان و به تبع آن خودرو سازان برای کاهش این گونه جرایم می باشد که با استفاده از وسایل و تجهیزات بر روی برخی از خودرو ها، در صدد فرهنگ سازی برای سایر مردم برای استفاده از این گونه وسایل محافظتی بر روی خودروی خود می باشند.

طبق آمار های به دست آمده، استفاده از دوربین خودرو تاثیر فراوانی در کاهش سرقت و دزدی در شهر تهران شده است، که می توان به طور قطع عنوان کرد که نقش استفاده از سیستم های امنیتی و نظارتی در خودرو را نمی توان دست کم گرفت.

از کاربردهای استفاده از دوربین های خودرویی و ضد سرقت علاوه بر این که عامل باز دارنده در سرقت خودرو می باشند، می توان به افزایش ضریب امنیت راننده و سرنشینان در هنگام رانندگی هم اشاره نمود. با نصب این دوربین ها در خودرو راننده می تواند اتفاقاتی را که در داخل اتومبیل و یا در اطراف آن هنگام رانندگی رخ میدهد را ضبط و ثبت نماید، این کار باعث می شود در صورت بروز حادثه برای خودرو و یا سرنشینان خودرو اطلاعات لازم را به مراجع قضایی جهت پیگیری ارئه نمایند.

از دلایل دیگری که می توان برای نصب دوربین بر روی اتومبیل خود اشاره نمود، بهبود و ارتقاء کیفیت رانندگی و ایجاد حوادث کمتری در حین رانندگی در خیابان و جاده را دانست. چرا که با نصب دوربین در خودرو با نظارت دقیق تر به اطراف و پیرامون خودرو و همچنین سرنشینان خودرو در صورت بروز هرگونه حادثه ای بتوانید به سرعت واکنش مناسبی داشته باشید.

در ادامه باید عنوان کرد که نصب دوربین بر روی خودرو در اصل برای جلوگیری از سرقت و تخریب خودرو در زمانی است که خودرو در خیابان و یا بیرون از منزل پارک شده است، که دزدان با دیده دوربین ضد سرقت از انجام کار خود منصرف شوند. 

بیشتر بدانیم: راهنمای جامع دوربین های ضد سرقت خودرو

دوربین ضد سرقت خودرو

از دیگر قابلیتهای استفاده از دوربین ضد سرقت در خودرو

دوربین های ضد سرقت خودرو می توانند از قالبلیت ها و مزیت های فراوانی بهره مند باشند که می توانند در جلو گیری از سرقت خودرو در تهران تاثیر داشته باشند که در ادامه به برسی برخی دیگر از این قابلیتها خواهیم پراخت.

  • ردیابی خودرو: برخی از دوربین های ضد سرقت در خودرو مجهز به سیستم GPS می باشند که در صورت به سرقت رفتن خودرو می توان اتومبیل را از این طریق ره گیری نموده و در مشخص نمودن مکان خودرو به پلیس را در این رابطه کمک نماییم.
  • برای اثبات بی گناهی: در برخی از حوادث و تصادفات رانندگی، اختمال دارد که راننده ناعادلانه مورد قضاوت قرار گرفته و مقصر شناخته شود، در این مواقع ودئو ها و تصاویر ضبط شده توسط دوربین ها می تواند در اثبات بی گناهی شما موثر واقع شود.
  • ضبط تصاویر اطراف خودرو: دوربین های ضد سرقت خودرو می توانند تصاویر اطراف خود را ضبط و ثبت نمایند که در صورت سرقت از خودرو، این تصاویر را که می تواند شامل چهره سارقین، زمان و مکان حادثه، شماره پلاک خودرو یا موتور استفاده شده توسط سارقین و جهتی که آنها حرکت کردند را باشد. که با داشتن این اطلاعات می توان در شناسایی و دستگیری متهمان کمک نمود.
  • کاهش حق بیمه: برخی از شرکتهای صادر کننده بیمه برای رانندگانی که از دوربین خودرو استفاده می کنند تخفیف های را برای آنها در نظر می گیرند.

ویژگی های دوربین خودرو و ماشین

از دیگر عمل کردهای دوربین ضد سرقت خودرو

در بخش های نخست مقاله در مورد فواید نصب دوربین ضد سرقت در خودرو و حفظ امنیت خودرو اشاراتی داشتیم، اما شاید برای شما جذابتر باشد تا از عمل کرد بیشتر این دوربین های ضد سرقت اطلاع داشته باشید. در ادامه از دیگر کاربرد های این دوربین در خودرو را برای شناخت شما ذکر خواهیم کرد.

  • سنسور های تشخیص حرکت: در بسیاری از دوربین های ضد سرقت سنسوری برای تشخیص حرکت وجود دارد، این سنسور زمانی که اتومبیل در پارک می باشد با تشخیص حرکت مشکوک در داخل و یا اطراف خودرو بلافاصله شروع به تصویر برداری می نماید و در همین زمان با به صدا در آوردن آزیر خودرو با ارسال هشدار و پیغام به تلفن همراه مالک، شخص را از اتفاقات رخ داده مطلع می نماید.
  • قابلیت تصویر برداری در نور کم و تاریکی: دوربین های ضد سرقت دارای این توانایی می باشند که بتوانند در تاریکی و نور کم هم تصاویری با کیفیت ضبط و ثبت نمایند، برای سارقان هم بهترین زمان برای سرقت از داخل خودرو و یا دزدیدن خودو در هنگام شب و زمان تاریک بودن محیط می باشد، این دوربین ها با دارا بودن قابلیت مادون قرمز در شب و نور کم هم می توانند که تصاویری با کیفت بالا ضبط و ذخیره نمایند.
  • ارسال آنلاین تصاویر و ویدئو: از آنجایی که دوربین های ضد سرقت خودرو قابلیت اتصال به اینترنت را دارند و در برخی از مدلها هم از سیم کارت جداگانه می توان استفاده نمود، شما در هر لحظه از شبانه روز می توانید تصاویر و اتفاقات محیط اطراف خودرو را به صورت زنده و آنلاین بر روی گوشی و یا تبلت خود مشاهده نمایید.
  • دید کامل 360 درجه: دوربین های ضد سرقت خودرو به صورتی طراحی شده اند که با استفاده از لنز هایی با زاویه دیدی برابر با 360 درجه، تصویر کاملی از اطراف خودرو داشته باشند و در صورت انجام سرقت از خودرو با ارسال پیام هشدار، تصاویری با زاویه دید وسیع در اختیار شما قرار دهد.

امینت با دوربین خودرو

نکاتی که برای خرید دوربین ضد سرقت باید در نظر داشت

دوربین ضد سرقت خودرو یک وسیله ارزشمند بر روی خودرو می باشد که علاوه بر حفاظت خودرو در برابر سارقین و سرقت خودرو، می تواند موجب بهبود کیفیت رانندگی، کاهش تخلفات در هنگام رانندگی و ارتقاع رفاه راننده و سز نشینان خورو می شود. از نکاتی که در هنگام رید دوربین ضد سرقت خودرو باید در نظر داشت این است که علاوه بر کوچک بودن دوربین، دارای بدنه ای محکم و مقاوم باشد ودر عین حال بتواند از کیفیت بالای تصویر برداری بر خوردار باشد.

تا جایی که می توانید از دوربینی استفاده کنید که دارای ویژگی دید در شب بر خوردار باشد تا در نور کم و تاریکی بتواند تصاویری با کیفیت ضبط نماید.

دوربینی انتخاب نمایید که دارای زاویه دیدی مناسب و وسیع داشته باشد و در صورت امکان قابل تنظیم هم باشد که بتواند هر قسمت از خودرو چه در داخل و چه در اطراف خودرو را فیلم برداری نماید و بتواند در اختیار شما قرار دهد.

و در انتها دوربین ضد سرقتی تهیه نمایید که از برندهای معتبر در این حوضه هستند و از کیفیت ساخت و تصویر برداری بالایی برخودار باشند.