دوربین خودرو

خرید دوربین خودرو یا همان دوربین ثبت وقایع خودرو به همراه لیست با نازلترین قیمت در بازار | با دوربین ثبت وقایع خودرو، خودرو خود را ایمن کنید. دوربین خودرو یا به طورکلی دوربین ضد سرقت ماشین که به‌عنوان ضبط کننده ویدیوی دیجیتال خودرو (DVR)، ضبط کننده رانندگی، یا ضبط کننده داده رویداد (EDR) نیز شناخته می‌شود، دوربینی است که به‌طور مداوم از طریق شیشه جلوی خودرو یا آیینه دوربین دار ماشین، دوربین دنده عقب و یا گاهی اوقات در پنجره‌ها، محیط اطراف خودرو را ضبط می‌کند.

بسیاری از دوربین های ضد سرقت ماشین از نظر اندازه، فضای ذخیره‌سازی، ظاهر، عملکرد و محل نصب در نوع‌های مختلف دسته‌بندی می‌شوند. آن‌ها به صورت دوربین های دنده عقب، آیینه دوربین دار جلو و عقب خودرو طراحی می‌شوند. برخی از انواع دوربین‌های خودرو امروزه نیز جزو گزینه‌های ثابت و ضروری خودرو هستند و برخی بر اساس خواسته یا نیاز مالک بر روی خودرو نصب می‌شوند. این انواع عبارت‌اند از:

لیست و قیمت دوربین خودرو

26 کالا یافت شده است.

دوربین‌ خودرو را بیشتر بشناسیم

همان‌طور که در بالا هم گفته شد، وقتی در حال رانندگی هستید، ممکن است موارد زیادی رخ دهد که ثبت چنین رویدادهایی ضروری است. اگر خودروی شما با شی یا وسیله دیگری در جاده برخورد کرد، می‌توانید با ارسال فیلمی که از دوربین های کوچک خودرو ضبط شده به پلیس راهنمایی و رانندگی، به راحتی روند را تسریع کنید. استفاده از دوربین در بسیاری از کشورها رایج شده است و اکثر رانندگان ازاین‌روش برای اثبات تصادف خود استفاده می‌کنند.

دستگاه ثبت وقایع روی شیشه جلوی خودرو نصب و یا به عنوان آیینه دوربین دار ماشین استفاده می‌شود و برای ضبط جاده از جلو و داخل وسیله نقلیه تنظیم می‌گردد. فیلم‌ها زمانی ضبط می‌شوند که دوربین از قبل فعال بوده و یا با تغییر ناگهانی حرکت یا یک رفتار خاص (مانند ترمز شدید، انحراف، یا برخورد) فعال شود.

دوربین‌ ثبت وقایع خودرو کلیپ‌هایی 12 ثانیه‌ای ضبط می‌کند که می‌تواند به‌عنوان مدرک در هنگام وقوع رویدادی که تقصیر شما نیست، استفاده شود و به محافظت در برابر ادعاهای تقلبی به شما کمک ‌کند. شما می‌توانید از دوربین‌های کوچک خودرو برای ضبط رویدادها و اوقات خوش یا حتی برای تحقیقات و کنترل محیطی استفاده کنید. این دوربین هر اتفاقی که در اطراف ماشین می‌افتد را ضبط و ذخیره می‌کند. پس پدیده‌ها قابل بازنگری هستند.

این دوربین‌های خودرو، کوچک و ظریف بوده و روی آینه نصب می‌گردند. آن‌ها همچنین به‌عنوان دوربین‌ آینه‌ای خودرو شناخته می‌شوند. به‌طور معمول، آیینه دوربین دار جلو و عقب دارای زاویه دید 170 درجه بوده تا به خوبی بر محیط اطراف تسلط داشته باشند. امروزه دوربین‌های آینه‌ای متنوعی با تجهیزات مختلف در بازار وجود دارد. برخی از این تجهیزات عبارت‌اند از وای فای، جی پی اس، درگاه سیم‌کارت و ... .

دوربین های مداربسته خودرو و ماشین

گروه دیگری از دوربین‌های مورد استفاده در خودروها، دوربین‌های مداربسته هستند. داش کم مداربسته یک دوربین دو طرفه است که به شما امکان ضبط فیلم زنده در داخل و خارج از ماشین را می‌دهد. این مدل‌ها که با نام دوربین‌های ضد سرقت نیز شناخته می‌شوند، برای بهبود ایمنی خودرو هستند. بنابراین می‌توان از آن‌ها در هر نوع خودرویی استفاده کرد.

دوربین مداربسته معمولاً ابعاد کوچکی دارد و باوجود چندین لنز به صورت نامحسوس در خودرو نصب می‌شود. بنابراین لنزهای آن در قسمت‌های مختلف خودرو از جمله قسمت‌های بیرونی و داخلی قرار می‌گیرد. به این ترتیب تمام زوایای خودرو زیر نظر گرفته‌ شده و حتی از راه دور نیز می‌توان به آن دسترسی داشت. این بستگی به توانایی کنترل از راه دور دارد. دوربین‌های مداربسته معمولاً مجهز به وای فای، GPS و حافظه داخلی هستند.

دوربین‌های مداربسته معمولی شامل نوع‌های زیادی هستند مانند، دوربین‌های گلوله، دوربین‌های گنبدی، دوربین‌های PTZ، حتی دوربین‌های ضد انفجار، در حالی که داش کم های وسایل نقلیه فقط چند نوع محدود دارند، مانند دوربین‌های گنبدی کوچک، دوربین‌های ضدآب کوچک، دوربین‌های آینه‌ای و غیره.

دوربین خودرو با دید 360 درجه

دوربین خودرو با دید 360 درجه که با نام دوربین دید پرنده یا سیستم دوربین دید فراگیر نیز شناخته می‌شود، مجموعه‌ای از دستگاه‌هایی است که با هم کار می‌کنند تا دیدی کامل و از محیط اطراف خودرو در اختیار راننده قرار دهند. نرم‌افزار سیستم دوربین های کوچک خودرو دید فراگیر و محیط اطراف آن را به‌گونه‌ای نمایش می‌دهد که به نظر می‌رسد خودرو توسط یک پهپاد مستقیماً از بالا فیلم‌برداری می‌شود. صفحه تصویر از طریق آیینه دوربین دار ماشین و داش کم و ... برای نمایش نمای بالای خودرو در یک طرف صفحه و نمای جلو یا عقب یا جانبی در سمت دیگر تقسیم شده است.

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های این سیستم سهولتی است که رانندگان می‌توانند وسیله نقلیه را به محل پارک هدایت کنند و در عین حال از تماس با موانع نزدیک به شیوه‌ای زیرکانه اجتناب کنند. در حالی که این ممکن است برای افراد ناآشنا مانند یک جادوگری به نظر برسد، اما در واقعیت، این فقط خروجی مجموعه‌ای از حسگرهای دوربین و پردازنده‌های تصویر است که با انبوهی از علم داده تقویت شده است!

دوربین عقب خودرو

دوربین عقب که به آن دوربین دنده عقب یا دوربین دید عقب خودرو نیز می‌گویند، نوع خاصی از دوربین است که به عقب وسیله نقلیه شما متصل می‌شود. این به شما کمک کرده هنگام دنده عقب، ناحیه پشت خودروی خود را ببینید. اغلب دید بیشتری از چرخاندن سرتان به سمت پشت ماشین ایجاد می‌کند. این دید اضافه مانع خسارات در هنگام دنده عقب می‌شود.

هنگامی که ماشین خود را به عقب می‌رانید، دوربین دنده عقب خودرو به‌طور خودکار روشن می‌شود. یک نمایشگر ویدئویی تصویری از ناحیه پشت ماشین شما را نشان می‌دهد. این صفحه نمایش معمولاً در آیینه دوربین دار عقب ماشین یا روی داشبورد قرار دارد. در برخی از سیستم‌ها، تصویر ممکن است شامل خطوطی برای نشان دادن فاصله باشد. برخی از دوربین‌های پشت دارای خطوط مسیر هستند تا به شما کمک کنند فضای مورد نیاز هنگام پارک را تخمین بزنید. خطوط ممکن است بر اساس فرمان و حرکات چرخ تنظیم شوند.

وقتی از دنده عقب خارج می‌شوید، دوربین دنده عقب خاموش می‌شود. برخی از خودروها نیز به شما اجازه می‌دهند با فشار دادن یک دکمه، آن را به صورت دستی خاموش کنید. با آینه دید عقب شما قادر خواهید بود پشت وسیله نقلیه خود را ببینید. اغلب پشت و صندوق عقب، دید پشت وسیله نقلیه شما را محدود می‌کنند.

دوربین‌های دید عقب که به‌عنوان دوربین‌های پشتیبان یا دوربین‌های معکوس نیز شناخته می‌شوند، برای مقابله با مشکل انسداد دید جاده ساخته شده‌اند. تنها هدف این دوربین‌ها این است که راننده بتواند پشت خودرو را به درستی ببیند. می‌توان دوربین های کوچک خودرو را در پشت و یا در داخل خودرو روی قسمت داشبورد و یا آیینه دوربین دار ماشین قرار داد. این دوربین به یک صفحه نمایش متصل است که به شما نشان می‌دهد در ناحیه پشت خودرو چه اتفاقی می‌افتد.

دوربین دنده عقب دارای یک لنز چشم ماهی یا یک لنز زاویه باز است. این دوربین ظرفیت دیدن اجسام دور را ندارد. با این حال، به راننده اجازه می‌دهد تا به صورت افقی از یک انتها به انتهای دیگر در عقب ببیند. دوربین به سمت پایین نصب شده است تا بتوانید موانعی را که می‌توانند به ماشین شما آسیب وارد کنند ببینید. شما، همچنین قادر هستید موقعیت و محل اسکله‌ها و دیوارهایی را که ممکن است در پشت وسیله نقلیه‌تان قرار داشته باشند، مشاهده کنید.

برخی از سیستم‌های دوربین پشت شامل سنسورهایی در سپر عقب هستند. این حسگرها اجسام پشت ماشین شما را تشخیص داده و زمانی که یک شی شناسایی شود، سیستم شما یک چراغ و یا صدای هشدار می‌دهد. برخی از خودروها به هشدار ترافیک عقب نیز مجهز هستند. این سیستم به شما کمک می‌کند تا زمانی که دید شما مسدود است، از فضای پارکینگ خارج شوید. حس‌گرها دو طرف خودرو را کنترل می‌کنند. اگر یک وسیله نقلیه‌ای شناسایی شود، به شما هشدار می‌دهد. این دوربین‌ها ممکن است بی‌سیم یا سیم باشند. در مورد دوربین‌های سیمی، بین دوربین و مانیتور نمایشگر از طریق کابل سیم بلندی، ارتباط وجود دارد. دوربین‌ خودرو بی‌سیم، سیگنال‌های رادیویی تصاویر را تغییر می‌دهند، سپس به محض رسیدن به مانیتور و گیرنده، آن‌ها را مخابره کرده و به تصاویر ویدئویی تبدیل می‌کنند.

افرادی که وسایل نقلیه کوچک‌تری دارند معمولاً دوربین‌های سیمی را خریداری می‌کنند که قابل حمل، همه‌کاره یا نیمه دائمی هستند. دوربین‌های قابل حمل صفحه نمایش کوچکی دارند و با یک سیم بلند روی آیینه دوربین دار ماشین در جلو نصب می‌شوند.

بهترین انواع دوربین های عقب خودرو و ماشین

مدل‌های مختلفی از این مدل دوربین وجود دارد، که هرکدام عملکردهای متفاوتی دارند. اما مسئله مهم صرف‌نظر از قیمت و هزینه این است که مطابق با خواسته و سلیقه شما می‌باشد یا نه؟ این موضوع باعث سهولت در انتخاب مدل و نوع این محصول می‌شود. دوربین های دنده عقب خودرو از نظر چرخش و داشتن مانیتور به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شوند که توضیح مختصری در مورد هرکدام خواهید دید.

مانیتور: بسته به مدل انتخابی، دوربین های دنده عقب می‌توانند به دو صورت با مانیتور جداگانه یا بدون مانیتور کار خود را انجام دهند. اگر دوربین مانیتوری در جلو یا کنار راننده نداشته باشد، آینه جلو این کار را انجام می‌دهد. آینه‌هایی که مخصوص این کار هستند که دو کاربردِ می‌باشند به این صورت که هم کارایی آینه را دارند و هم در صورت لزوم تبدیل به مانیتوری می‌شوند که زاویه دید پشت خودرو را به شما نشان می‌دهد.

دوربین دنده عقب از نظر میزان چرخش و زاویه‌ای که می‌توانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند به سه دسته کلاسیک، دینامیک و 360 درجه تقسیم می‌شوند. دوربین‌های کلاسیک قادر به چرخش نیستند و دید شما را به یک منطقه محدود می‌کنند، در حالی که دوربین‌های دینامیک و 360 درجه از محاسبات خاصی برای نشان دادن زوایای مختلف فضای اطرافتان استفاده می‌کنند.

دوربین جلو خودرو

دوربین های جلو ضد سرقت ماشین دوربین‌هایی هستند که به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که در جلوی وسیله نقلیه رو به جلو قرار می‌گیرند. این دوربین‌ها طوری طراحی شده‌اند که بتوانید از برخورد به بلوک‌های پارکینگ، حاشیه‌ها و سایر موانع بالقوه فاجعه‌بار جلوگیری کنید.

دوربین جلو علامت‌گذاری خطوط را تشخیص می‌دهد و بنابراین اجازه می‌دهد خودرو را در خط خود نگه دارد. آن‌ها اجسامی مانند وسایل نقلیه، کامیون‌ها، عابران پیاده، دوچرخه‌سواران، موتورسیکلت‌ها را شناسایی و طبقه‌بندی می‌کند تا با ترمز خودکار خودرو به راننده هشدار داده و از برخورد جلوگیری کند.

داش کم جلو عملکردهای ایمنی فعال و کمک راننده مانند ترمز اضطراری خودکار (AEB)، کروز کنترل تطبیقی (ACC)، سیستم کمکی حفظ بین خطوط (LKAS) و دستیار ترافیک (TJA) را افزایش می‌دهد. آخرین نسل دوربین جلو Valeo، با میدان دید 100 درجه و تصویر 1.7 مگا پیکسلی با وضوح بالا، که از ابتدای سال 2020 تولید شده، خودروهای سواری را قادر می‌سازد تا به امتیاز 5 ستاره Euro NCAP بر اساس فناوری فقط بینایی دست یابند.

به عنوان یک دستاورد کلیدی در ADAS (سیستم‌های کمک راننده پیشرفته) و استراتژی رانندگی خودکار، اولین سیستم ADAS مبتنی بر دوربین و مقرون به‌صرفه در جهان توسط Valeo از اتوماسیون SAE سطح 2 پشتیبانی می‌کند. دوربین های کوچک خودرو جلو، ترافیک پیش رو را کنترل می‌کند و به خودرو امکان می‌دهد سرعت مطمئن و قانونی خود را حفظ کرده، در مسیر خود بماند، فاصله خود را با وسایل نقلیه جلویی را نگه داشته و در مواقع اضطراری واکنش نشان دهد. این دوربین بعد از تشخیص نشانه‎های محدودیت سرعت، آن را به راننده اطلاع می‌دهد یا حتی کنترل خودرو را بدست می‌گیرد تا از حداکثر سرعت تجاوز نکند. بعلاوه علامت‌گذاری خطوط را تشخیص داده و بنابراین اجازه می‌دهد تا آن را حفظ کنید. 

  • ضبط دوربین های جلوی خودرو: آیا دوربین‌های داش همیشه ضبط می‌کنند؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که این دوربین‌ها طوری طراحی شده‌اند که تمام مدت زمانی که ماشین شما روشن است در حال ضبط هستند. بسیاری از دوربین‌ها به شما این امکان را می‌دهند که برق را به صورت دستی روشن یا خاموش کنید، اما اکثر آن‌ها به محض وصل شدن به منبع برق 12 ولت یا وصل شدن به جعبه فیوز خودرو، بلافاصله برق را روشن یا شروع به کار می‌کنند.
  • پارک دوربین جلو: داش کم های جلو اتومبیل به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که در جلوی وسیله نقلیه رو به جلو قرار گیرند، تا بتوانید از برخورد به بلوک‌های پارکینگ، حاشیه‌ها و سایر موانع بالقوه فاجعه‌بار جلوگیری کنید.

مهمترین موارد استفاده دوربین های خودرو

اکثر دوربین های ثبت وقایع خودرو، معمولاً به دو یا چندین لنز مجزا مجهز هستند. بنابراین می‌توان از آن‌ها در قسمت‌های مختلف دستگاه مانند دوربین دنده عقب یا آیینه دوربین دار جلو و عقب استفاده کرد. بنابراین کاربردهای آن تنها به فیلم‌برداری از جلوی خودرو یا داخل کابین محدود نمی‌شود. برخی از مهم‌ترین کاربردهای دوربین‌های خودرو عبارت‌اند از:

  1. در حوادث رانندگی: با توجه به اینکه ممکن است هر روزه تصادفات زیادی در شهرها و جاده‌ها اتفاق بیافتد، گاهی در این حوادث مقصر اصلی به‌درستی شناسایی نمی‌شود. قطعاً دسترسی به جزئیات تصادف و نحوه برخورد خودروها به پلیس در شناسایی علت تصادف کمک زیادی می‌کند.
  2. استفاده از دوربین در تاکسی: گاهی افراد وسایل خود را در تاکسی فراموش کرده و جا می‌گذارند. یا گاهی اوقات مسافران پرداخت کرایه را به درستی انجام نداده و فراموش می‌کنند. آیینه دوربین دار ماشین می‌تواند این حوادث را ضبط و در صورت لزوم از آن برای بررسی اتفاقات استفاده کند.
  3. ردیابی و ایمنی: می‌دانیم که می‌توان از تصاویر دوربین ضد سرقت ماشین برای ردیابی سرقت‌های احتمالی استفاده کرد. البته بدیهی است که استفاده از ردیاب ماشین از طریق دوربین در حفظ ایمنی ماشین و ردیابی سرقت احتمالی آن نیز مؤثر است.
  4. ثبت لحظات عالی در خودرو: سفر یکی از محبوب‌ترین لحظات در کنار دوستان و خانواده به نقاط مختلف کشور است. ثبت لحظه‌های شاد در حین مسافرت قطعاً برای همه خاطره‌انگیز و مطلوب خواهد بود. دوربین های کوچک خودرو همیشه همراه است تا روزهای شاد و هیجان‌انگیز را برای شما ثبت کند.
  5. نمایش وضعیت عقب خودرو: یکی دیگر از کاربردهای مهم دوربین اتومبیل نشان دادن وضعیت عقب خودرو به راننده است. این ویژگی بیش از هر چیز در دوربین دنده عقب به کار می‌آید. بنابراین، در نقاط کور، از تمام جزئیات پشت ماشین خودآگاه خواهید شد.
  6. ثبت رفتار بد رانندگان: گاهی هنگام رانندگی یا تصادف با خودروهایی مواجه می‌شویم که رانندگان آن‌ها رفتار مناسبی از خود نشان نمی‌دهند. با استفاده از داش کم و یا آیینه دوربین دار جلو و عقب اثبات این رفتار بد از سوی مقامات قضایی راحت‌تر خواهد بود. دوربین های کوچک داخل ماشین تمام این اتفاقات را ثبت می‌کند و می‌تواند به‌عنوان مدرک مورد استفاده قرار گیرد.
  7. مسیریابی و دریافت آدرس: برای اینکه از توقف‌های مکرر و یا درخواست آدرس برای رسید به مقاصد ناشناخته راحت شوید می‌توانید از دوربین ضد سرقت ماشین استفاده کنید. برخی از دوربین‌های خودرو مجهز به سیستم جی پی اس هستند و قابل ردیابی هستند. برای این منظور می‌توان از آن‌ها برای یافتن موقعیت ماشین و حتی مسیریابی برای رسیدن به مقصد استفاده کرد.

خرید دوربین خودرو ضد سرقت و ثبت وقایع

خرید دوربین خودرو یا همان ثبت وقایع خودرو میتواند از همه لحاظ برای شما مفید باشد. برای شناسایی سارقین در هنگام سرقت خودرو بسیار مهم است زیرا میتوانید با ضبط تصاویر وقایع را به خوبی برای نشان دادن به مراجع قانونی مهیا کند. شما میتوانید قیمت خرید دوربین خودرو را در سایت ما به صورت بروز و قیمت رقابتی مشاهده کنید. توجه کنید که گول قیمت ارزان بعضی از مدل ها را نخورید زیرا دوربین های خودرو و ثبت وقایع خودرو دارای مدل های فیک و تقبلی زیادی هستند که در کارایی بسیار تفاوت دارند. در هنگام خرید دوربین ثبت وقایع خودرو به خوبی به ویژگی ها و عملکرد هایی که همکاران ما برای شما تهیه کرده اند توجه کنید و همین طور قبل خرید و اطلاع از آخرین قیمت خرید به مشاوران ما در تماس باشید.

پرسش های متداول

درهنکام خرید دوربین خودرو ممکن است سوالاتی از قبل در ذهن خود داشته باشید، در اینجا ما سعی کرده ایم به برخی از این سوالات پاسخ دهیم.