دوربین خودرو

امروزه خودروهای بسیار زیادی ، بخصوص در کشور عزیزمان ایران فاقد سیستم دوربینی ، حال چه برای پارک کردن خودرو در جای مناسب ، چه برای امنیت خودرو ، از این رو داشتن خودرویی مجهز به دوربین ، کار را برای شما بسیار راحت تر میکند ، چه در حین پارک کردن میتوانید ، از دوربین عقب برای پیدا کردن بهترین مکان پارک خودرو ، که به همین دلیل به این دوربین های آیینه ای خودرو ، دوربین آسان پارک نیز میگویند ، چه از لحاظ امنیتی ، چرا که با این سیتم دوربین خودرویی ، دیگر نگران خودروی خود نباشید ، البته در برخی از مدل های دوربین های ماشینی ، قابلیت های بسیار بیشتری نیز وجود دارد ، مثل دوربین XGG مدل فول تاچ ، که اولین دوربین آیینه ای خودرو است که به اینترنت متصل میشود ، و شما میتوانید در صفحه های مجازی با این آیینه سیر کنید ، البته زمان هایی کهخودرویتان در پارک هست ، این دوربین های خودرویی دارای دوربین های متعددی هستند که بر روی خود آینه هم یک دوربین نصب می باشد ، این باعث میشود ، که دوربین آیینه ای این قابلیت را داشته باشد ، که به سادگی محیط بیرون از خودرو را زیر نظر بگیرد ، از طرفی به دلیل اینکه این آینه ها رم خور هستند ( آیینه دوربین دار خودرو با حافظه و قابلیت ضبط فیلم های گرفته شده ) و به راحتی میتوانند به عنوان دوربین آیینه ای محافظ خودرو نیز عمل کنند ، البته بسیار هیجان انگیز است اگر بدانید ، دوربین های آیینه ای خودرو در برخی از مدل های بروز آن قابلیت ضبط صدای سرنشینان خودرو ، و حتی یک دوربین داخل خودرو برای فیلمبرداری از سرنشینان نیز در این آیینه های خودرویی وجود دارد ، نکته قابل توجه اینجاست که این دوربین های ماشین های امروزی قیمت بسیار مناسبی دارند ، و به خاطر قیمت بسیار مناسب آنها پیشنهاد میشود ، که هر کسی یک دوربین برای خودروی خود داشته باشد ، البته که داشتن سرویس مکان یاب GPS نیز از قابلیت های شگفت انگیز دوربین های خودرویی می باشد ، بله با استفاده از این آیینه میتوانید ، مستقیم به گوگل مپ (Google MAP) دست پیدا کنید ، نقشه مقصد تان را روی ایینه ی خودرو خو ببینید ، البته این باعث نمیشود ، که عقب را نبینید ، چرا که نقشه تنها گوشه ی تصویر را میگیرد ، از این رو میتوانید به راحتی به عنوان آینه ام از آن به طور همزمان استفاده نمایید ، در برخی از مدل های این دوربین خودرویی ، قابلیت ارسال مکان نیز وجود دارد ، از این رو با داشتن یک آیینه ی خودرویی فوق هوشمند مفقود شدن خودرو شما تقریبا غیر ممکن میشود ، از این رو میتوانید ، با خرید این محصول از امنیت خودرو خود مطمئن باشید .

دوربین های قدرتمند مورد استفاده در دوربین های آینه ای خودرو 

در این دوربین های خاص ، قابلیت های خاصی نیز وجود دارد ، ما از این جهت نام این دوربین ها را خاص نهادیم ، چرا که در عین ظرافت و کوچکی ، قابلیت های بسیار چشمگیری نیز دارند ، خوب بدیهی است که این دوربین ها (مخصوصا دوربین عقب خودرو ) باید در بیرون خودرو ، یا در بدنه خودرو نصب شوند و از این رو دسترسی مردم از بیرون به این دوربین ها ممکن بود ، برای همین منظور ، شرکت سازنده دوربین های آیینه ای خودرو ، دست به طراحی بسیار منحصر به فردی در این مدل ها زده است ، که دوربین عقب به طرز بسیار حرفه ای زیر پلاک قرار میگیرد ، که علاوه بر اینکه بسیار از دید افراد پوشیده باشد ، بتواند تمام زاویه پشت ماشین را پوشش دهد ، معمولا لنز دوربین های خودرویی زاویه دید 180درجه را دارا هستند ، البته که دید در شب و قدرت مادون قرمز نیز در این دوربین های دنده عقب امری ضروری تلقی میشود ، دوربین هایی که در جلوی ماشین نیز نصب میشوند دارای همین قابلیت های مشابه می باشد ، حال به سراغ مهمترین دوربین که بر روی خود آیینه نصب شده است میرویم ، البته در مدل هایی از آیینه های دوربین دار خودرو که دوربین روی خود آیینه قرار دارد ، به طور سر هم طراحی شده است ، یعنی دوربین روی آیینه قرار دارد ، اگر سوال شما این است که : کسی که از بیرون آیینه را میبیند متوجه دوربین بودن آن میشود ؟؟ جواب شما بله است ، اما همین نیز به امنیت ماشین شما کمک شایانی میکند ، چرا که اگر کسی قصد یا نیت بدی داشته باشد ، با دیدن دوربین ترس در او رخنه میکند ، و احتمال اینکه این دوربین های آیینه ای خودرو امنیت 100 درصد را برای خودرو های شما فراهم آورند بسیار زیاد می باشد .

لیست و قیمت خرید دوربین خودرو

7 کالا یافت شده است.

اگر ماشین شما در حال حاضر دوربین پشتیبان ندارد که به آن دوربین عقب نیز گفته می شود ، احتمالاً وسیله نقلیه جدید بعدی شما خواهد داشت. طبق قانون فدرال ، از ماه مه 2018 ، همه اتومبیل های سواری جدید ، کامیون ها ، وانت ها و سایر وسایل نقلیه با وزن کمتر از 10 هزار پوند به فناوری نظارت بر دید عقب مجهز شده اند. و در بیشتر موارد این به معنای دوربین های فیلمبرداری نصب شده در عقب است.

آینه های عقب برای بیش از یک قرن قطعه اساسی تجهیزات وسایل نقلیه موتوری بوده اند. اما به همان اندازه که آینه ها مفید هستند ، آنها دارای یکسری اشکال قابل توجه هستند: آنها به شما کمک نمی کنند آنچه را که در پشت اتومبیل شما قرار دارد در زیر سطح شیشه عقب ببینید ، و دید زاویه دید گسترده ای را ارائه نمی دهند.

بر اساس آخرین آمار موجود دولت ، این کاستی ها منجر به حدود 210 کشته و 15000 زخمی هر ساله در اثر حوادث غیرمترقبه ناشی از وسایل نقلیه سبک می شود. به طرز غم انگیزی ، 31 درصد از این مرگ و میرها مربوط به کودکان زیر 5 سال است. و آمار شروع به در نظر گرفتن آن حوادث نمی کند که در آن راننده به چیزی پشت می کند یا از دوچرخه ، اسباب بازی یا چیز دیگری عبور می کند.

مزایای دوربین های پشتیبان

واضح است که بارزترین مزیت دوربین رو به عقب این است که با گسترش میدان دید ، به ویژه در زیر سطح شیشه عقب یا صندوق عقب ، به جلوگیری از حوادث ناشی از آسیب دیدگی و احتمالی بازپرداخت کمک می کند. دوربین ها همچنین توانایی شما را برای دیدن فراتر از عرض تصویر آینه افزایش می دهند و به از بین بردن لکه های کور کمک می کنند. اما دوربین ها علاوه بر کمک به محافظت از مردم و اموال در پشت وسیله نقلیه ، مزایای دیگری نیز دارند.

به عنوان مثال ، دوربین های پشتیبان می توانند به شما در پارک سریعتر و با اطمینان کمک کنند. دوربین های رو به عقب دید واضح و دقیق تری از موانع موجود در پشت اتومبیل به راننده می دهند و اکثر سیستم های پشتیبان دارای لحنی هشدار دهنده هستند که به شما اجازه می دهد هنگام نزدیک شدن بیش از حد به یک شی از آن مطلع شوید.

تقریباً در همه دوربین های پشتیبان از دستورالعمل های روی صفحه استفاده شده است: دو خط موازی که به شما کمک می کند تا راحتتر به داخل یا بیرون از پارکینگ هدایت شوید. بعضی از آنها همچنین دارای یک خط میانی هستند که می تواند به شما کمک کند تا وسیله نقلیه را در مرکز قرار دهید. نمایشگرهای رنگی مدرن به سیستم این امکان را می دهند تا با نزدیک شدن به انسداد ، رنگ دستورالعمل ها را از سبز به زرد به قرمز تغییر دهد. و این ، همراه با یک هشدار قابل شنیدن از سنسورهای رو به عقب ، می تواند در جلوگیری از حوادث برگشتی بسیار مفید باشد.

اگر یک تریلر یدک می کشید ، یک دوربین پشتیبان می تواند به خصوص مفید باشد. این دوربین هنگام قرار دادن تریلر با واگن وسیله نقلیه خود ، از نزدیک نمای تصویری را به شما می دهد ، در حالی که حسگرهای رنگی و خطی ، شما را از فاصله دور نگه می دارند.

دوربین های پشتیبان چگونه کار می کنند

در ظاهر ، این ایده ساده است: هنگامی که به عقب شروع به حرکت می کنید ، یک دوربین نصب شده در عقب خودرو روشن می شود و یک تصویر را به یک مانیتور می فرستد تا نشان دهد چه چیزی در پشت شماست. اما واقعیت کمی پیچیده تر است. سیستم های دوربین پشتیبان ، حتی در ابتدایی ترین حالت ، نسبتاً پیشرفته ترین فناوری هستند و همیشه از فناوری پیشرفته تری برخوردار هستند.

پیچیدگی با تصویری که توسط دوربین ثبت می شود آغاز می شود. به جای انتقال تصویری که یک دوربین معمولی می بیند ، سیستم های دوربین پشتیبان در واقع برای ارسال یک تصویر آینه به مانیتور طراحی شده اند تا هنگام مشاهده آن جهت گیری صحیح باشد. 

سازندگان به طور کلی دوربین های پشتیبان را در قطعات تزئینی عقب خودرو نصب می کنند. آنها کاملاً محجوب هستند ، بنابراین دیدن آنها کمی سخت است ، اما ممکن است آنها را در سپر ، نزدیک پلاک ، در لاستیک یا در عقب یک SUV یا وانت پنهان کنید. دوربین ها معمولاً در یک زاویه رو به پایین قرار دارند تا بهترین دید را بلافاصله در پشت ماشین شما فراهم کنند. آنها همچنین دارای لنزهای زاویه دید گسترده هستند ، بنابراین شما تصویر جامع تری از آنچه در آینه عقب می گیرید دریافت می کنید.

مانیتورها می توانند در هر نقطه از دید راننده نصب شوند ، اما به طور کلی در ناحیه مرکزی کابین راننده مشاهده می شوند. از آنجا که اکثر وسایل نقلیه جدید دارای صفحه نمایش موجود در سیستم سرگرمی ، کنترل آب و هوا ، ناوبری و سایر عملکردها هستند ، از این نمایشگر اغلب برای سیستم دوربین پشتیبان استفاده می شود. نسخه های دیگر از بخشی از آینه دید به عنوان مانیتور استفاده می کنند ، این مزیت این است که صفحه نمایش را در جایی که رانندگان عادت دارند هنگام تهیه پشتیبان از آن استفاده کنند ، قرار دهند. اما این نوع از مانیتور است بسیار کوچکتر و یک تصویر دقیق کمتر فراهم می کند از یک با صفحه نمایش بزرگتر.

اگرچه برخی از سیستم های آزمایشی اولیه و چند مدل بازار پس از آن از دوربین ها و مانیتورهای تک رنگ استفاده می کنند ، اما تقریباً همه آنها از نمایشگرهای رنگی بهره می برند. برخی از جدیدترین مدل ها از دوربین هایی با وضوح بالا برای ارائه آنچه خودروسازان به عنوان نمایشگر با وضوح بالا توصیف می کنند استفاده می کنند (اگرچه ممکن است کاملاً واضح و شکننده تلویزیون صفحه تخت جدید شما نباشد). و وسایل نقلیه - از جمله بی ام و سری 7 ، کادیلاک CT6 و مرسدس بنز S کلاس - اکنون با توجه به این مارک ها ، قابلیت دید در شب را در سیستم های پشتیبان خود ارائه می دهند.

دوربین های پشتیبان کامل نیستند

اگرچه سیستم های دوربین پشتیبان دارای مزایای بسیاری هستند و می توانند ایمنی و راحتی را افزایش دهند ، اما برخی از موارد می توانند عملکرد آنها را تحت تأثیر قرار دهند. دانستن اینکه چه چیزی را انتظار دارید می تواند به شما کمک کند تا از سیستم نظارت عقب خود به طور مثر استفاده کنید و آن را حفظ کنید.

رایج ترین مشکلی که دارندگان تجربه می کنند کیفیت پایین تصویر است و محتمل ترین دلیل آن لنزهای کثیف است. از آنجا که بسیاری از دوربین ها به صورت کم در پشت ماشین نصب شده اند ، در معرض تیرگی گل ، برف ، خاک یا سایر آوار قرار می گیرند. خوشبختانه ، رفع این مشکل آسان است: لنز را با یک پارچه نرم تمیز کنید (برای جلوگیری از خراشیدن لنز).

اگر سیستم بی سیم دارید - که اغلب در مدل های پس از فروش وجود دارد - ممکن است تداخل یا مشکل جفت شدن با سیگنال وجود داشته باشد. تداخل ، اگرچه نادر است ، اما می تواند با استفاده از سایر دستگاه های بی سیم در حالی که دوربین در حال کار است ، ایجاد شود. برای اینکه دوربین و مانیتور در یک سیستم بی سیم با هم کار کنند ، باید "جفت شوند" تا بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. اگر دوربین و مانیتور را جداگانه خریداری کنید ، ناسازگاری به ویژه مشکل ساز می شود.

دلیل دیگر کیفیت پایین تصویر یا به طور کلی فقدان تصویر ، ممکن است نقص یا سوunction عملکرد در دوربین ، مانیتور یا سایر اجزای سیستم باشد. این مشکل می تواند دلایل زیادی داشته باشد و یک تکنسین واجد شرایط باید آن را تشخیص داده و اصلاح کند.

مهم است که بخاطر داشته باشید وقتی ماشین خود را در حالت معکوس قرار می دهید دوربین های پشتیبان تضمینی برای ایمنی نیستند. همانطور که توسط سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه ملی اشاره شده است: "سیستم های ویدئویی عقب جایگزینی برای آینه ها یا چرخاندن برای دیدن نیستند ؛ بلکه یک ابزار ایمنی اضافی برای آشکار کردن خطرات پنهان هستند."

اگرچه هنوز توسط تعدادی از سازمان های دولتی و خصوصی اطلاعات در حال جمع آوری است ، یک مطالعه NHTSA با استفاده از داده های 2008 تا 2011 نشان داد که حتی در این مدت تعداد وسایل نقلیه دارای دوربین پشتیبان بیش از دو برابر شده است ، تعداد آسیب ها کمتر شده است بیش از 8 درصد از طرف دیگر ، میزان مرگ و میر ناشی از این نوع تصادفات بیش از 30 درصد کاهش یافته است. با این حال ، باید توجه داشت که تحقیقات NHTSA چندین سال قدمت دارد ،  با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات جدیدتر ، ما در مورد کارایی سیستم های دوربین پشتیبان اطلاعات بیشتری خواهیم گرفت.

سرانجام ،  مطالعه ای که در دانشگاه ماساچوست انجام شد نشان داد که فقط 20 درصد از رانندگان گروه نمونه خود هنگام تهیه نسخه پشتیبان به مانیتورهای دید عقب خود نگاه می کردند. و همچنین مطالعه نشان داد که 46 درصد از گروهی که قادر به تماشای مانیتور نبودند ، هنگام به صدا درآمدن زنگ هشدار به آن نگاه می کردند که نشان می دهد وسیله نقلیه در حال نزدیک شدن به یک شی است. از آنجا که اکثر خودروهای مدرن دید عقب هشدار دهنده دارند، احتمالاً وسیله نقلیه بعدی شما به شما یادآوری می کند که مراقب مانیتور خود باشید.

اضافه کردن یک دوربین پشتیبان تهیه بازار
اگر اتومبیل موجود شما دوربین پشتیبان ندارد ، اضافه کردن یک دوربین نسبتاً آسان است و لزوماً برای آن هزینه زیادی نمی کنید. خرده فروشانی مانند آمازون ، بست خرید و کراچفیلد سیستم های پس از فروش را با قیمت کمتر از 10 دلار برای دوربین مستقل پایین خط برای وسایل نقلیه ای که نمایشگرهای داخل داشبورد دارند ، می فروشند. تنظیمات کامل با دوربین ، فرستنده و نمایشگر می توانند از کمتر از 100 دلار تا بیش از 500 دلار کار کن

می توانید دوربین را در قاب پلاک نصب کنید. بنابراین نصب آن ساده است و تنها ابزاری که می خواهید پیچ ​​گوشتی می باشد. دوربین های دیگر در یک قطعه تزئینی عقب یا پوشش سپر نصب می شوند ، بنابراین ممکن است لازم باشد از ابزارهای بیشتری برای انجام کار استفاده کنید. و برخی سیستم ها وجود دارند که از دو یا چند دوربین استفاده می کنند ، که به پیچیدگی نصب می افزایند.

سپس مسئله مانیتور وجود دارد.  دوربین هایی در دسترس هستند که می توانند تصویر را مستقیماً به آن نمایشگر ارسال کنند. اما اگر ماشین شما در حال حاضر به مانیتور مجهز نیست ، باید دوربینی بخرید که شامل یک مانیتور باشد. گزینه های مختلفی مانند نمایشگرهای نصب شده روی داشبورد یا کنسول وجود دارد. و از آنجا که اکثر محصولات جدید از دوربین پشتیبان بی سیم بهره می برند ، شما با مشکل کابل کشی از طریق فضای داخلی خودرو خود روبرو نخواهید شد.  

فناوری دوربین آینده
از بسیاری جهات ، آینده در اینجا است. به عنوان مثال ، بسیاری از خودروسازان اکنون یک سیستم دوربین 360 درجه - که سیستم دید پرنده نیز نامیده می شود - ارائه می دهند که با استفاده از تصاویر چهار دوربین خارجی ، یک تصویر بالایی دقیق ایجاد می کند که هنگام مانور در فضاهای تنگ بسیار مفید است. این فناوری معمولاً به صورت اختیاری یا به عنوان بخشی از بسته فناوری در دسترس است.

در طول سال ها ، چندین اتومبیل با دوربین های جانبی به نمایش در آمده اند که آینه ها را از بین می برند ، اما سدان 2019 لکسوس ES 350 اولین خودروی تولیدی با این ویژگی در بازار است. از نظر مزایا ، به گفته لکسوس ، دید بهتر به جلو وجود دارد زیرا دوربین ها کوچکتر از آینه ها هستند. صدای باد کمتر؛ و دید بهتر در کنار و عقب خودرو وجوددارد ونقاط کور کمتر. در حال حاضر این فناوری فقط در ژاپن در دسترس است ، جایی که دوربین های نمای جانبی قانونی هستند.

میتسوبیشی الکتریک در حال آزمایش آنچه که گفته می شود بالاترین عملکرد دوربین خودرو  است که ترکیبی از قابلیت هوش مصنوعی اختصاصی (AI) برای تشخیص و تمایز اجسام تا 100 متر است. این سیستم از هوش مصنوعی برای تقلید از رفتار بینایی انسان و تمرکز سریع روی اشیا استفاده می کند تا به راننده بفهماند که آیا در حال دیدن ماشین دیگری ، عابر پیاده ، موتور سیکلت یا جسم دیگری است.

و مطمئناً دوربین ها بخشی جدایی ناپذیر در طراحی اتومبیل های خودمختار خواهند بود. در حال حاضر ، سیستم های نیمه اتوماتیک موجود در بسیاری از اتومبیل ها همچنان نیاز به هوشیاری راننده دارند و برخی از دوربین ها و سنسورهای داخل کابین برای اطمینان از توجه دیگران استفاده می کنند. به عنوان مثال فناوری Super Cruise کادیلاک از یک دوربین مادون قرمز برای نظارت بر حرکات سر و چشم راننده استفاده می کند. اگر فوکوس راننده خیلی از جاده دور شود ، هشدارها به صدا در می آیند و اگر این کار نکرد ، Super Cruise به آرامی ماشین را متوقف می کند. BMW فناوری مشابهی را در SUV BMW X5 2019 معرفی می کند. سیستم BMW از یک دوربین نوری برای ردیابی توجه راننده استفاده می کند ، و همراه با مجموعه ای از دیگر ویژگی های فن آوری ، تحت شرایط خاص امکان استفاده از هندزفری و بدون پدال را فراهم می کند.

با توسعه کاملتر وسایل نقلیه مستقل ، دوربین ها با حسگرها و ماژول های رایانه ای در سیستم های فعال پیچیده و فزاینده ای ترکیب می شوند. آنها به اتومبیل ها کمک می کنند تا مسیر خود را پیدا کنند ، در مسیرهای خود متمرکز شوند ، فاصله خود را با وسایل نقلیه و اشیا maintain دیگر حفظ کنند ، علائم جاده را بخوانند ، از تصادفات و گره ها جلوگیری کنند و کنترل های خودرو را متناسب با آب و هوا و شرایط ترافیکی تنظیم کنند. بسیاری از این عملکردها در حال حاضر در ویژگی هایی مانند کنترل کروز تطبیقی ​​، چراغ های جلو انعطاف پذیر و سیستم های حفظ خط وجود دارد ، اما انتظار می رود خودروهای خودکار این فناوری ها و بسیاری از فناوری های دیگر را در یک اتومبیل کاملاً خودران جمع کنند.

Add Url