چرا هر راننده‌ای نیاز به دوربین خودرو ضد سرقت دارد؟

چرا هر راننده‌ای نیاز به دوربین خودرو ضد سرقت دارد؟

خوب بیایید این مقاله رو با طرح همین سوال مهم و اساسی شروع کنیم که آیا واقعا لازم هست برای خودروی خودمان از دوربین ضد سرقت استفاده کنیم؟ استفاده از این دوربین ها در خودرو چه مزیت هایی دارد؟ و سوال های بیشتر دیگری که ممکن است برای شما پیش آید.

راهنمای جامع دوربین های ضد سرقت خودرو

اما در ابتدا می پردازیم به این که چرا راننده برای اتومبیل خود نیاز  به دوربین ضد سرقت دارد؟ 

در حال حاظر با افزایش قیمت های خوردروها، در بعضی از موارد ما شاهد افزایش دزدی و سرقت از خودرو ها در سطح شهر نیز می باشیم. این سرقت ها ممکن است در هر جایی و یا در هر مکانی اتفاق بیفتد. و احتمال این که خودروی شما طعمه بعدی برای سارقان باشد بعید به نظر نمی رسد. یا این که شما برای انجام کاری اتومبیل خود را در جایی پارک کرده اید و بعد از بازگشت متوجه می شوید که به خودروی شما خساراتی وارد شده است. این خسارات ممکن است که ناشی از برخورد خودروی دیگری با خودروی شما باشد، یا این که متوجه می شوید که بر روی بدنه خودرو آثار خط و خش به جا مانده است. خوب بهترین راه این است که برای خودروی خود یک نگهبان 24 ساعته استخدام کنید تا خیالتان در خصوص این قضیه آسوده باشد. بهترین نگهبان برای اتومبیل شما خرید دوربین ضد سرقت می باشد. این نگهبان همواره فعال بوده و تمام وقایع اطراف خود را ثبت و ضبط می نماید.

تعریف دوربین ضد سرقت خودرو

دوربین ضد سرقت خودرو

این دوربین های ضد سرقت که معمولا با نام Dash cam شناخته می شوند در حال حاظر از محبوبیت و نیز فروش بالایی بر خوردار می باشند. آنها معمولا بر روی شیشه و یا داشبورد اتومبیل نصب می شوند و وسیله ای بسیار عالی برای حفظ امنیت خودروی شما می باشد. دوربین های ضد سرقت خودرو از قابلیت ها و ویژگی های فراوانی بر خوردار هستنند و این گستردگی و امکانات در آنها متفاوت می باشد.

بعضی از دوربین ها برای ثبت تصویر از جلوی خودرو می باشند، برخی دیگر از این دوربین برای استفاده در درون خودرو مثلا از صندلی راننده و یا سایر صندلی ها فیلم ضبط می کند و برخی از آنها نیز می تواند از پشت اتومبیل فیلم تهیه نماید. به طور کلی وظیفه این دوربین های ضد سرقت در اتومبیل تهیه فیلم و ثبت آنها با جزئیات می باشند.

خرابکاری و خط انداختن ماشین

اگر بخواهیم مثالی را برای شما مطرح کنیم، می توان به حفظ امنیت در هنگام رانندگی اشاره نمود که با استفاده از این نوع دوربین ها شما می توانید بسیاری از تصادفات را در حین رانندگی با این دوربین ثبت و ضبط نمایید. در حال حاظر به دلیل افزایش تصادفات جاده ای و یا درون شهری، با ثبت تصاویر این دوربین ها می توانید در دادگاه برای اثبات مقصر نبودن خود استفاده کرده و قابل پذیرش و استناد می باشد.

دوربین خودرو در حال حاضر با توجه با امکاناتی که در اختیار ما قرار می دهند و این که در چه قسمتی از خودرو نصب می شوند در دسته بندی های متفاوتی قرار می گیرند که عبارتند از.

استفاده از دوربین های ضد سرقت خودرو چه مزایایی دارد؟

تصادف رانندگی

همان طور که توضیح دادیم، در حال حاضر خودرو برای بیشتر مردم به منزله سرمایه می باشد که شرایط مختلف را برای حفظ آن باید برسی نمود. زیرا مشخص نمودن آسیب های وارده به اتومبیل ضروری می باشد. دوربین ضد سرقت خودرو یک وسیله کاربردی می باشد که به وسیله آن می توان به میزان آسیب به خودرو پی برد و در صورت لزوم پیگیری قانونی را انجام داد.

در سال های اخیر با پیشرفت تکنولوژی دوربین های ضد سرقت خودرو هم دچار تحولات زیادی شدند، برای نمونه استفاده از سیم کارت در این نوع از دوربین ها و همچنین با داشتن وای فای در این دوربین ها  شما می توانید به راحتی با اتصال به شبکه اینترنت از طریق گوشی هوشمند خود از وقایع و اتفاقات اطراف اتومبیل خود با خبر شوید. این نوع از دوربین های مدار بسته ضد سرقت دارای یک یا چند لنز می باشند که می توان آنها را در جاهای مختلفی از خودرو نصب نمود.

از دیگر ویژگی های دوربین های ضد سرقت خودرو

دوربین دولنز خودرو ثبت وقایع

دوربین های ضد سرقت خودرو علاوه بر این که می توانند مانعی باشند تا از سرقت و بروز حادثه محافظت نمایند، کاربردهای متنوع دیگری هم دارند که با توجه به نوع خودرو متفاوت می باشند. از جمله ویژگی های این دوربین ها می توان به داشتن وای فای و جی پی اس اشاره کرد که در بعضی از دوربین ها هر دو را همراه خود داشته و در برخی دیگر یکی از آنها را دارا می باشند. جی پی اس در این دوربین ها برای نشان دادن مسیر های طی شده و نشان دادن سرعت خودرو در زیر ویدیو مشاهده نمایید. برخی از این دوربین ها دارای اپلیکیشن می باشند که به وسیله این اپلیکیشن می تواند ویدیو های ظبط شده را از طریق گوشی هوشمند تماشا کرد.

ویژگی های کلیدی دوربین خودرو

سنسور تشخیص ضربه در این دوربین ها یکی دیگر از ویژگی های این نوع از دوربین های ضد سرقت می باشند که در هنگام تصادف و یا ضربه شدید به خودرو روشن شده و به صورت اتوماتیک شروع به ثبت و ضبط فیلم خواهد کرد، از این قابلیت می توان در دادگاه به عنوان مدرک و شاهد استفاده کرد.

داشتن دید در شب یکی دیگر از قابلیت های دوربین های ضد سرقت در خودرو می باشد که این دوربین ها با دارا بودن LED های مادون قرمز که در اطراف دوربین نصب شده اند، با تاریک شدن هوا نور را برای  تصویر برداری در شب محیا می کند و شما تصویر واضح و با کیفیتی برای ضبط فیلم خواهید داشت.

کمک به پارک کردن خودرو از دیگر ویژگی های دوربین های خودرویی ضد سرقت می باشد که می توان با نصب لنز کوچکی در سپر عقب و استفاده از برق چراغ دنده عقب خودرو در هنگام عقب آمدن با خودرو به صورت اتوماتیک روشن شده و تصویر پشت اتومبیل را بر روی صفحه نمایش به ما نشان می دهد.

مانیتورینگ اطراف دوربین خودرو

منبع تغذیه

دوربین های ضد سرقت خودرو دارای یک باتری می باشد، ولی این باتری برای مسافت های طولانی که در حال رانندگی هستیم به طور قطع کافی نخواهد بود. برای این که بتوان به طور مدام از دوربین استفاده کرد آن را به منبع برق ماشین می توان متصل کرد و در زمانی که اتومبیل خاموش می باشد از باتری خود استفاده می کند. 

آیا دوربین های ضد سرقت خودرو دارای حافظه می باشد؟

برخی از دوربین های ضد سرقت دارای حافظه داخلی 32 و 64 گیگابایت می باشد و در برخی دیگر از این دوربین ها که فاقد حافظه داخلی هستند می توان از کارت حافظه های SD و Micro SD تا 256 گیگابایت هم استفاده کرد. این دوربین ها می توانند در صورت این که حافظه پر شده باشد فیلم هایی که در ابتدا تصویر برداری شده است را به طور خودکار پاک کرده و فیلم های جدید را جایگزین آن کند.

سنسور ضد لرزش

ثبت وقایع داخل ماشین

در هنگام رانندگی در جاده تکان و لرزش خودرو امری اجتناب ناپذیر می باشد که این حرکت و تکان های اتومبیل می تواند در وضوح و کیفیت تصویر تاثیرات نامطلوبی داشته باشد، بنابر این شرکت های سازنده در طراحی این نوع دوربین ها از سیستم ضد لرزش استفاده می کنند. وجود این نوع سنسور در دوربین های ضد سرقت باعث می شود که کیفیت مطلوب و یکسانی برای ضبط فیلم های خود در هنگام رانندگی داشته باشیم.

سخن نهایی

در این مقاله سعی بر آن داشتیم که شما را به صورت اجمالی با دوربین های ضد سرقت خودرو آشنا کنیم، این دوربین ها با داشتن ویژگی ها و امکانات متنوعی که به برخی از آنها اشاره کردیم. می توانند شما را چه زمان هایی که در سفر و رانندگی می باشید و یا این که خودروی خود را در مکانی شلوغ و پر تردد پارک کرده باشید به کمک و یاری شما بیایند و تسلط کاملی بر محیط اطراف خود داشته باشید. دوربین ضد سرقت سرقت خودرو با ویژگیهای خاص خود میتوانند نیاز های شما را از جمله: پارک کردن خودرو، رانندگی در شب با میدان دید وسیع، ثبت سوانح در هنگام رانندگی و ارسال هشدار در مواقع ضروری بر طرف نمایند.

شما میتوانید جهت خرید دوربین های ضد سرقت خودرو و یا استفاده از راهنمایی ها و مشاوره در خصوص انواع دوربین های ضد سرقت خودرو با ما در تماس باشید تا بهترین راهنمایی را برای خرید این دوربین ها به شما ارائه نماییم.