دوربین حیات وحش

تایم لپس به معنای گذشت زمان. حتما ویدیو های رو تماشا کردید که رو اون گذشت طولانی زمان رو با افزایش سرعت فیلم در یک بازه زمانی کوتاه به تصویر می کشند.مثلا فیلمبرداری از رشد یک گیاه که زمانبندی دقیق و زمان زیادی برای فیلمبرداری می طلبید. برای این منظور دوربین های تایم لپس بهترین گزینه می باشند زیرا که به با نصب در محیط مورد نظر به صورت خودکار به فیلمبرداری می پردازد و فرآیند بلند مدت فیلمبرداری را به یک فیلم کوتاه زیبا تبدیل می کند.

دوربین های Time leaps مناسب برای مستند سازی  ، موارد نظارتی و مراقبتی و تمامی علاقه مندان به طبیعت و حیات وحش است.

لیست و قیمت دوربین حیات وحش

4 کالا یافت شده است.

آشنایی با دوربین حیات وحش و مستند سازی

خوب است بدانید یکی از سبک های بسیار جذاب و دوست داشتنی در میان تولیدات محتوای ویدئویی، سبک خاص مستند سازی می باشد. این سبک ویدئو به هیچ عنوان جنبه فان و سرگرمی نخواهد داشت. برای مستند سازی بهتر است دوربین حرفه ای داشته باشید و از تجهیزات مناسب برای این کار برخوردار باشید . ما در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوعاتی همچون دوربین حیات وحش، دوربین مستند سازی و دوربین تایم لپس بپردازیم، پس با ما همراه باشید.                                                                                                                     

شما فکر می کنید بهترین دوربین حیات وحش کدام است؟ آیا مدل های خاصی از دوربین وجود دارد؟ به یاد داشته باشید مستند سازی یک پروسه بسیار عظیم و پیچیده می باشد و همیشه به سبک های زیادی اشاره می کند، ولی تنوع نیز به هیچ عنوان اندک نمی باشد. هدف فیلمساز این است که نوع دوربین فیلمبرداری را به طور دقیق مشخص نماید.

لازم به ذکر است بدانید با توجه به محدودیت بودجه و شرایط فرد، می توانیم دوربین حیات وحش را به سه دسته تقسیم بندی نماییم. دوربین فیلمبرداری Camcorder، دوربین فیلمبرداری نیمه حرفه ای و دوربین فیلمبرداری حرفه ای. در کنار این سه مورد یکی از جذاب ترین دوربین ها، دوربین هایی هستند که محدودیتی در زمان ضبط ندارند. این نوع دوربین ها مورد توجه مستند سازان قرار گرفته است. اکثر  افرادی که در حرفه مستند سازی مشغول به کار هستند با توجه به بودجه ای که برای خود تعیین کرده اند می توانند هدف خود را انتخاب نمایند. یکی از مهم ترین عواملی که مستند سازان همیشه با آن روبرو می شوند، پیدا کردن دوربین مستند سازی می باشد. برای انتخاب یک دوربین مناسب حیات وحش باید به موارد زیادی توجه نمایید. توجه داشته باشید پیش از خرید دوربین حیات وحش باید به معیارهای زیر توجه لازم را داشته باشید.

خوش دست بودن

 یکی دیگر از فاکتورهایی که برای خرید دوربین حیات وحش باید به آن توجه داشته باشید خوش دست بودن دوربین می باشد. کمپانی های معروف و معتبر تلاش می کنند دوربین های خود را به گونه ای طراحی کنند که استفاده از آن برای مشتری بسیار ساده و آسان باشد. این مورد مهم را زمانی که فرد با حیوانات سروکار دارید بیشتر مشاهده خواهید کرد. شما برای اینکه سرعت عمل مورد نیاز برای تصویربرداری داشته باشید به یک دوربین خوش دست احتیاج دارید. انتخاب این دوربین می تواند سرعت عمل شما را تا حد ممکن افزایش دهد. توجه داشته باشید برخی از دوربین هایی که مدل های بالاتری دارند از لحاظ خوش دست بودن به هیچ عنوان قوی نیستند. برخی از دوربین های مدل بالا معمولا قابلیت اتصال لنز دارند  این مورد موجب شده است که دیگر خوش دست به نظر نیایند. به همین خاطر در انتخاب دوربین مناسب دقت کنید.

تنظیمات مناسب در دوربین حیات وحش

پشت طراحی دوربین حیات وحش اندیشه بسیار زیادی نهفته است. زمانی که دوربینی برای عکاسی از حیات وحش طراحی می شود، به گونه ای طراحی می شود که بتواند راحت ترین و بهترین کارایی را به فرد داشته باشد. زیرا فرد قصد دارد با این دوربین بهترین لحظات را از حیات وحش ثبت نماید. به همین خاطر برای این کار بهتر است از بهترین دوربین های عکاسی استفاده نماید. دکمه هایی که برای عکاس طراحی شده است دقیقا مناسب عکاسی می باشد و از دوربین های تصویربرداری سخت تر هستند. شما برای اینکه از حیوانات در طبیعت تصویربرداری کنید احتیاج به سرعت بالا دارید. به همین خاطر احتیاج به دوربینی دارد که کار کردن با آن برایتان آسان تر باشد.

 در مستند سازی با استفاده از دوربین حیات وحش مستند ساز در پی ایجاد یک سبک خاص از حیات وحش می باشد. توجه داشته باشید مستند سازی یک نوع سبک می باشد که هیچ گونه نمایش نامه و فیلم نامه ای ندارد. مستند ساز یک طراحی کلی در ذهن خود دارد، ولی هنرپیشه این داستان به هیچ عنوان قرار نیست نمایش بازی کند. در کل مستند سازی می تواند به هدف یک سازمان خاص مربوط شود. تمام سازمان ها برای اینکه وقایع ثبت شوند از مستند سازی ویدئویی استفاده می کنند. این روزها بیشتر افراد به منظور یادگیری مهارت های ویژه از شیوه های آنلاین استفاده زیادی می کنند.

دوربین مستند سازی

در مستند سازی بهتر است از دوربین مستند سازی استفاده شود. برخی اوقات هدف ثبت کردن وقایع از رویداد یا مراسم می باشد. مستند ساز یک هنرمند تمام عیار می باشد که قصد او ایده پردازی در قالب مستند می باشد. به همین خاطر مستند ساز به یک دوربین حرفه ای احتیاج دارد که بتواند اهداف او را به طور کامل برآورده نماید. گاهی اوقات نیز نیاز نیست که فرد حتما دوربین حرفه ای داشته باشد، فرد می تواند با خلاقیت خود لحظات نابی را بیافریند. بعضی از مستند سازان به علت بودجه محدود برای خلق یک مستند مناسب از تلفن همراه خود استفاده می کنند. ما به شما توصیه می کنیم اگر  قصد خرید دوربین مستند سازی را ندارید و قصد دارید از تلفن همراه خود استفاده نمایید برای پایداری تصاویر خود حتما از گیمبال استفاده نمایید.

تنظیم در لحظه

شما برای خرید دوربین حیات وحش باید بتوانید تنظیمات دوربین خود را به درستی انجام دهید. شما احتیاج دارید بدون برداشتن چشم خود از ویزور دوربین، همه تنظیمات مورد نیاز را در لحظه به طور صحیح تغییر دهید. شما می بایست زوم و فوکوس را به آسانی با استفاده از رینگ های آن تغییر دهید. پس از آن تمامی عوامل مانند دیافراگم و سرعت شاتر را بدون نگاه به ابزارهای کنترل گر جابجا نمایید. تمام این کارها احتیاج به مهارت خاصی دارد و با گذشت زمان تمام این مهارت ها در شما تقویت می شود. اگر دوربین شما دوربین خوش دست و مناسبی باشد تمام فوت و فن ها را به راحتی می آموزید.                                 

در دوربین مستند سازی وقایع دقیقا همانگونه که هست در فیلم ها و مستندها مشاهده می شود. توجه داشته باشید پای یک مستند ناب در میان است، اما به هیچ عنوان خبری از هیچ گونه فیلم نامه ای نیست. در دوربین های مستند سازی شما به طور کامل به عکس ها و اسناد خودتان دسترسی دارید. در بیشتر مستندها شما می توانید شاهد تصاویر شفاف مستند سازان باشید. این مورد می تواند نشانگر ذوق و سلیقه یک مستند ساز را نشان دهد. قبل از خرید دوربین مستند سازی باید تمام جوانب را به طور دقیق بسنجید.   

دوربین تایم لپس

در این مقاله به بررسی دوربین حیات وحش و دوربین مستند سازی پرداختیم. در ادامه به بررسی دوربین تایم لپس می پردازیم. تایم لپس شکلی از تصویربرداری می باش که در آن فرکانس ضبط کمتر از فرکانس مشاهده آن سکانس می باشد. به همین خاطر فردی که فیلم را مشاهده می کند به این فکر می کند که چقدر سریع فیلم به اتمام رسید. یک نکته که باید به یاد داشته باشید این است که نباید به هیچ عنوان تصاویری که در فیلم آورده می شود را با استاپ موشن اشتباه بگیرید. این دو شیوه شباهت های بسیار زیادی دارند، ولی تفاوت های آن بسیار روشن می باشد.

می توان افزود فیلمبرداری با دوربین تایم لپس تقریبا با سرعت 24 فریم در ثانیه ضبط می گردد. دستگاهی که مخصوص پخش فیلم است، آن را با سرعت 24 فریم در ثانیه پخش می نماید. به همین خاطر شما به هیچ عنوان متوجه نمی شوید که سرعت فیلم تغییر کرده است. انتخاب کردن سوژه برای تهیه یک فیلم اصلا کار دشواری نیست. رشد گیاهان و سپری شدن شب و روز جزو مواردی محسوب می شوند که می توانند برای تهیه یک فیلم تایم لپس مناسب باشد. به همین خاطر شما می توانید برای ساخت مستند خود از این تکنیک جذاب استفاده نمایید. با کمک این تکنیک شما می توانید تصاویر دل نشینی ثبت نمایید.       

تایم لپس چگونه کار میکند؟

در یک دوربین معمولی سرعت فیلم برداری (فریم در ثانیه)  24fps می باشد که 24 قطعه عکس را در یک ثانیه ثبت میکند که در این حالت شما هیچ گونه تغییری را در سرعت فیلمبرداری مشاهده نمی کنید.اما اگر فیلم با سرعت کمتری گرفته بشه چی ؟ مثلا 10 فریم در ثانیه یا کمتر !!! در این حالت تایم لپس اتفاق می افتد و  شما حس می کنید سرعت فیلمبرداری زیاد شده است در صورتی که اینگونه نیست و در حقیقت فاصله بین فریم ها زیاد شده است و فیلم با سرعت معمولی پخش می شود.به عکس زیر دقت کنید.

فریم های ثبت شده در تایم لپس

در عکس بالا کاملا مشخص است که فیلمبرداری در حالت Time Leaps فریم های کمتری در واحد زمان ثبت می شود.به همین دلیل می تونیم 5 ساعت فیلمبردار رو در 5 دقیقه ببنیم.

دوربین های مستند سازی

با این دسته از دوربین های می توانید پوشش کامل را در زمینه مستند سازی داشته باشید البته باید توجه داشته باشید که در این دوربین ها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند و شما بسته به نیاز خود دوربین مستند سازی خود را انتخاب نمایید.