دوربین خودرو برای شهر های رطوبت بالا و بارانی

دوربین خودرو برای شهر های رطوبت بالا و بارانی

برای خرید دوربین خودرو یکی از مهمترین و اصلی ترین عاملی را که می توان در نظر گرفت، مقاومت و کار کرد موثر و مفید دوربین در شرایط آب و هوایی مختلف می باشد. کشور ما هم به دلیل گستردگی و وسعت زیادی که دارد از تنوع آب و هوایی و شرایط محیطی متفاوتی بر خوردار می باشد. لذا به همین جهت انتخاب دوربین خودرویی که بتواند بهترین کارکرد و عملکرد را در شرایط آب و هوایی مختلف داشته باشد و این که از کیفیت ساخت خوب و مقاومی بر خوردار باشد بسیار مهم می باشد. اما در ادامه می خواهیم بپردازیم به آشنایی شما با دوربین خودرویی.

چرا باید برای خودرو از دوربین استفاده کنیم؟

شاید این سوالی باشد که برای شما هم پیش آمده باشد که چرا باید برای خودروی خود از دوربین استفاده کنیم؟ خوب همان طوری که می دانید استفاده از دوربین برای ضبط ویدئو و عکس در موارد گوناگون بسیار رایج شده است. شما از دوربین ها برای فیلم برداری و تصویر برداری از زمان هایی که به گردش و تفریح رفته اید، یا زمان هایی که برای انجام ورزش و یا کوهنوردی قصد تهیه فیلم و عکس دارید، یا این که از این دوربین ها برای امنیت و مراقبت از منزل و یا محل کار خود استفاده می کنید، همه و همه به واسطه وجود و ساخت انواع مختلفی از دوربین ها، با شکل ها و اندازه های متفاوتی که برای شرایط مورد نظر طراحی شده اند استفاده می کنید.

همان طور که امنیت منزل و محل کار می تواند مسئله مهمی برای شما باشد، پس حفظ امنیت خودرو هم باید از مواردی باشد که نادیده گرفتن آن شاید منجر به خسارات و آسیب های مالی و یا حتی جانی برای صاحبان خودرو ها باشد. از این رو شرکتها و تولید کنندگان دوربین های مراقبتی برای ایجاد این امنیت برای خودرو ها، دست به طراحی و ساخت انواع دوربین خودرو نموده اند که مدلهای متفاونی از این نوع دوربین ها را می توان در بازار مشاهده نمود.

بیشتر بدانیم: اهمیت داشتن دوربین خودرو در ایران

انواع دوربین خودرو ضد رطوبت

دوربین خودرو برای شهرهای بارانی و رطوبت بالا

اگر در هنگام خرید دوربین ماشین خود شرایط آب و هوایی منطقه خود را در نظر نگرفته باشید ممکن است که بعد از مدتی استفاده از دوربین خودرو، کارایی و عملکرد دوربین تحت تاثیر این شرایط آب و هوایی قرار گرفته و دچار اختلال و یا ایراد در دوربین خودرویی شما شود.

دوربین های خودرویی در برخی از موارد بر روی سپر عقب و جلو برای دیدن جلو و پشت خودرو نصب می شوند که در بعضی از دوربینها که دارای تعداد لنز های بیشتری می باشند بر روی آینه های کناری اتومبیل هم جهت داشتن دید کافی به اطراف هم نصب می شوند. نکته مهمی که در هنگام خرید این دوربین ها برای شمایی که در مناطق بارانی و یا مرطوب ساکن هستید کیفیت لنز استفاده شده در این دوربین ها می باشد. لنز هایی که برای مناطق مرطوب استفاده می شوند باید بدنه ای مقاوم در برابر نفوذ آب داشته باشند و این که بتوانند در این شرایط تصویری واضح و شفاف را در اختیار راننده قرار دهند.

در این گونه از دوربین ها لنز آنها باید به گونه ای طراحی شده باشند که رطوبت و قطراط آب بر روی لنز نتوانند بمانند و حتی در شرایط آب و هوایی نا مساعد و هنگام بارندگی های شدید هم قادر باشند که تصویری مطلوب و با کیفیت را در اختیار شما قرار دهند.

دوربین عقب و جلو ماشین ضد آب

از دیگر ویژگی های دوربین های خودرویی که در مناطق مرطوب از آنها استفاده می شود میتوان به کیفیت تصویر برداری این دوربین ها با رزولوشن بالا و قابلیط ثبت تصاویر با کیفیت Full HD اشاره کرد. همچنین در انتخاب این دوربین ها زاویه دید این دوربین که از گستردگی بالایی بر خوردار باشند را باید مد نظر قرار داد.

در آخر باید این نکته را هم مورد توجه قرار دهید که این دوربین ها باید از نور دهی و استفاده از حسگر های نوری خوبی بر خوردار باشند تا در شرایط نور کم هم بتوانند تصاویر واضحی را ضبط نمایند.

در زیر به معرفی چند نمونه از دوربین های خودرویی ضد آب می پزدازیم:

دوربین خودرو و ماشین ضد آب و رطوبت

ویژگی های مهم دوربین های ضد آب

دوربین های خودرو که در مناطق مرطوب و شرجی استفاده می شوند باید دارای یک سری از ویژگی ها باشند که ما به معرفی چند نمونه از مهمترین آنها در ادامه خواهیم پرداخت.

  • قابلیت ضد آب بودن:  این دوربین ها باید دارای بدنه ای مقاوم در برابر نفوذ آب باشند تا به خوبی بتوانند در مناطق بارانی عمل کنند و دچار خرابی نشوند.
  • مقاوم در برابر تغییرات دمایی: در برخی از مناطق مرطوب و شرجی ممکن است که تغییر دما به صورت ناگهانی اتفاق بیفتد و هوای خنک و مرطوب به یک باره به هوایی گرم تغییر کند، بنا بر این دوربین خودرو باید در برابر این تغییرات مقاومت لازم را دارا باشد.
  • دارا بودن ضد عرق و ترشخات: دوربین های مخصوص مناطق مرطوب باید دارای پوشش و محافظ ویژه ای باشند که در اثر تغییرات ناگهانی آب و هوا از  ایجاد شدن ترشحات آب بر روی لنز و بخار گرفتی درون دوربین جلو گیری نماید.
  • دارا بودن دید در شب: به خاطر این که در مناطق بارانی و شرجی، اغلب مواقع ببارندگی زیاد می باشد و یا هوا مه آلود هست دید واضح در شب وهنگام رانندگی اهمیت زیادی دارد. به همین علت دوربین های مورد استفاده در این مناطق باید از تکنولوژی دید در شب عالی بر خوردار باشند. 
  • کیفیت تصویر برداری: در نهایت باید خدمت شما عرض کنیم که دوربین های خودرویی که استفاده می نمایید باید دارای کیفیت ضبط تصویر بسیار بالایی باشند تا بتوانند بهترین تصاویر را در این مناطق شرجی و بارانی در اختیار شما قرار دهد.

سخن پایانی

با توجه به توضیحاتی که در بالا در مورد دوربین های خودرویی خدمت شما ارئه شد، می توان گفت که خرید یک دوربن خودرویی با توجه به انواع مدل های مختلفی که در بازار موجود می باشد و این که هر کدام از این دوربین ها دارای امکانات و ویژگیهای خاص و مربوط به خود می باشند کاری بسیار دشوار و در برخی موارد سر در گم کننده ای است.

ولی برای انتخاب و خرید دوربین خودرویی کار آمد، به صورت کلی می توان به این چند مورد اصلی که لازمه هر دوربین خودرویی می باشد را در نظر گرفت که از اصلی ترین این موارد داشتن کیفیت بالای ثبت و ضبط تصاویر در دوربین، دارا بودن لنزهایی با زاویه دید وسیع که موجب می شود که فضای بیشتری را تحت نظر داشته باشید، کیفیت ساخت بالای بدنه و لنز برای مقاومت در شرایط اب و هوایی در شهر های مرطوب و بارانی در برابر نفوذ آب و مقاوم در برابر ضربه، داشتن فضای ذخیره سازی مناسب برای ثبت و ضبط فیلمها و عکسهای تهیه شده به وسیله دوربین خودرویی.

همچنین شما می توانید برای خرید انواع دوربین های خودرویی و یا مشاوره با همکاران و تیم پشتیبانی ما، در جهت راهنمایی و کسب اطلاعات کامل در مورد انواع دوربین ها و انتخاب محصول مورد نظر در ارتباط باشید. همکاران ما با راهنمایی های دقیق خود در انتخاب بهترین محصول مورد نظر شما را یاری می نمایند