دوربین شلنگی و آندوسکوپی

از دوربین شلنگی برای مشاهده مکان ها و بخش های غیر قابل مشاهده با چشم انسان استفاده می شود. در زمان نیاز به مشاهده حفره چاه و مکان های غیر قابل دید به راحتی می توان با استفاده از یک گوشی موبایل, تبلت, کامپیوتر رومیزی یا لپ تاپ و اتصال آن به دوربین تصویر را مشاهده کرد. این نوع دوربین ها معمولا با طول کابل متفاوت می باشند که یک سر مجهز به پورت کانکتور USB جهت اتصال به انواع کامپیوتر و لپ تاپ و کانکتور Micro USB جهت اتصال به گوشی موبایل با قابلیت OTG می باشد. دوربین های شلنگی یا همان دوربین های حفره ای به لوازم ضروری برای متخصصان DIY تبدیل شده اند تا لوله ها و سیم کشی را بدون برداشتن دیوار ها و سقف ها برسی کنند.

دوربین های شلنگی همچنین ابزار های ضروری برای علاقه مندان به خودرو هستند. می توان از آن در مواردی گوناگون و گسترده استفاده کرد مانند بازرسی انواع لوله های درون خانه و اماکن تجاری و اداری، دیدن زاویه های غیر قابل مشاهده درون هواکش ها و قطعات خودرو و موتور ماشین و تعمیرکاری دستگاه های صنعتی و نیمه صنعتی، دیدن انواع مدارات الکترونیک بدون باز کردن دستگاه های آزمایشگاهی و الکترونیک حساس، بررسی و بازرسی انواع بسته های پستی، گمرک، پالت ها در فرودگاه ها و کشتیرانی ها، تهیه مستند و فیلم از جانوران و محیط زیست و لانه های زیر زمینی و لانه های پرندگان و... حفاری های گوناگون و آزمایش های مربوط به معادن و ... دیگ بخار، زیر آب، غارنوردی و عملیات امداد و نجات حوادث طبیعی مانند زیر آوارماندگان سیل و زمین لرزه و ... برداشتن اشیا آهنگی با سری آهنربایی و گیره قلاب دار.

یافتن بهترین آندوسکوپ برای اندروید به ساعت ها تحقیق، آزمایش و مقایسه محصولاتی که بازار گسترده و رقابتی را اشغال می کنند، نیاز دارد. ما این کار را برای شما در این مقاله انجام داده ایم و تمام ویژگی های این دوربین های آندوسکوپی صنعتی را می دانیم زیرا ما این تحقیق را انجام داده ایم و این آزمایشات را انجام داده ایم که همه با هدف جمع آوری این بررسی های دقیق در بازار ایران برای شما است.

هدف ساده بود: بهترین محصولات را پیدا کنیم و آنها را به شما، مصرف کننده عزیز گزارش دادیم. ما این کار را انجام داده ایم و نتیجه این راهنما است. برخی از محصولات برای خریداران ارزان قیمت و افرادی که مایلند دوربین شلنگی و اندوسکوپی ارزان قیمت را خریداری کنند بسیار مناسب می باشد.

دوربین های شلنگی یا اندوسکوپی صنعتی یا لوله ای در انواع مختلفی وجود دارند و شما با شناخت انواع مدل های این نوع از دوربین ها میتوانید نسبت به نیاز خود یک دوربین را شناسایی و انتخاب کنید. 

لیست و قیمت انواع دوربین شلنگی و آندوسکوپی

12 کالا یافت شده است.

دوربین شلنگی بروسکوپ صنعتی مدل ILIHOME با کابل 5 متری WIFI

ابعاد : طول کابل: 5 متر
3,890,000 تومان

دوربین شلنگی مانیتوردار دستی صنعتی 8 میلی متری مدل P40

4,700,000 %9
4,277,000 تومان

دوربین شلنگی مانیتور دار صنعتی مدل P30 کابل 2 متری

ابعاد : 17x10x3 سانتی متر
4,900,000 تومان

دوربین شلنگی ۵ متری وایفای برند Depstech

4,300,000 %10
3,870,000 تومان

دوربین شلنگی INSKAM مدل ALS452 دارای 2 دوربین مجزا

ابعاد : طول کابل 5 متر
5,800,000 تومان

دوربین شلنگی آندوسکوپی ۱۰ متری (دوربین حفره)

1,850,000 تومان

دوربین شلنگی آندوسکوپی مدل Novotech مانیتور دار 3 متری

ابعاد : طول سیم ۳ متر
6,500,000 تومان

دوربین شلنگی آندوسکوپی (Endoscope) موبایل و رایانه

ابعاد : طول کابل از 5 متر تا 15 متر
950,000 تومان

دوربین شلنگی ۵ متری برند DEPSTECH مدل DS300 Dual Camera

کالای ناموجود

دوربین شلنگی ۵ متری برند DEPSTECH مدل DS450 کاملا ضد آب

ابعاد : طول کابل 5 متر
کالای ناموجود

دوربین شلنگی و آندوسکوپی ۲ متری و ۵ متری برند yinama

کالای ناموجود

دوربین شلنگی ۱۰ متری ۵ متری و ۳/۵ متری سیم سفت دستگیره دار Y15

ابعاد : ۱۰ متری ۵ متری و ۳/۵ متری
کالای ناموجود

آشنایی قبل از خرید

حتماً در مورد ویدئومتری شنیده اید! در واقع ویدئومتری نام یک فناوری است که در دوربین شلنگی به کار می رود به طوری که می توان فیلم و تصویر در اعماق زمین گرفت و در نهایت بهترین گزینه برای چاه های آب است. به دلیل استفاده دوریبن شلنگی در فعالیت های مختلف و وجود مدل های مختلف، حتما قبل از خرید نکات زیر را مدنظر داشته باشید تا یک دوربین بازرسی کابلی مناسب برای خود را خریداری کنید. یک دوربین شلنگی مانیتور دار انتخاب میکنید یا کابل تنها با امکان اتصال به تلفن همراه، ما در اینجا بهترین راهنمایی را برای شما قبل از خرید تهیه کرده ایم با تیم فنی مینی دی وی پرو همراه شوید.

آشنایی قبل از خرید دوربین شلنگی

انواع دوربین های بازرسی کابلی شلنگی

انواع مختلفی از دوربین های بورسکوپی با توجه به راه های اتصال و سناریوها در بازار وجود دارد. در اینجا به دوربین های شلنگی صنعتی می پردازیم و شما می توانید با توجه به دستگاه خود و سهولت استفاده، مناسب ترین آن را برای خود انتخاب کنید.

 • آندوسکوپ USB: سازگار با دستگاه های اندرویدی یا رایانه شخصی، اما برای مشاهده تصاویر در زمان واقعی باید برنامه یا درایور را دانلود کنید.
 • آندوسکوپ بی‌سیم: نیازی به تکیه بر داده‌های سلولی نیست، زیرا این آندوسکوپ دارای یک نقطه اتصال WiFi است که با اکثر دستگاه‌های تلفن هوشمند سازگار است.
 • ویدئو آندوسکوپ: راحت ترین آندوسکوپ است. با داشتن صفحه نمایش، نیازی به دانلود برنامه و اتصال دستگاه خود برای نمایش محتوا ندارید.

دوربین شلنگی کابلی USB

دستگاه آندوسکوپ شلنگی بیسیم وایفای wifi

ویدیوسکوپ مانیتور دار شلنگی

دوربین شلنگی حفره و چاه چیست و چه کاربردی دارد؟

فناوری ویدئومتری که در دوربین شلنگی استفاده می شود کمک می کند تا از وضعیت لوله ها در چاه های لوله گذاری شده اطلاعات حاصل شود و این موضوع در خصوص وضعیت لایه های آبرفتی نیز مطرح است. دوربین شلنگی پیمایش چاه آب با عمق بیش از 200 متر را نیز دارد و به طور کلی یکی از بهترین دستگاه هایی است که در نسل جدید خود توانسته با زاویه دید کاملی همراه باشد.

ساختار دوربین حفره و چاه (آندوسکوپی صنعتی) به این صورت است که یک لنز ثابت و یک لنز با قابلیت چرخش 360 درجه برای آن طراحی شده است. این دوربین ها توسط کابل های بلند خود به داخل چاه فرستاده می شود. مدل های جدید از این دوربین ها دارای مانیتور های گسترده تری هستند. از دوربین شلنگی برای صنایع، معادن و کشاورزی استفاده می شود و برای شبکه های فاضلاب و لوله ها و چاه های آب مورد استفاده خواهند بود. حال می خواهیم در مورد کاربرد این دوربین ها صحبت کنیم:

 •  این دوربین ها میزان رسوب گرفتگی لوله ها را مشخص می کنند و تصاویر کاملاً کاربردی ایجاد می کنند
 • میزان گرفتگی مشبک ها را ارزیابی می کنند و لوله هایی که درگیر مسدودیت هستند را بررسی می کنند
 • در صورتی که در چاهی کاهش آبدهی رویت شود با تصویربرداری درست می توانند دلایل کاهش آبدهی را مشخص کنند
 • از سوی دیگر مکان نشتی و فرسایش توسط این دوربین ها به خوبی مشخص می شود و بررسی ها اینطور مشخص می شود که می توان میزان پوسیدگی یا انسداد جداره چاه را بررسی کرد

یکی از مدل های جدید از دوربین ها وجود دارد که در متراژ های متفاوتی عرضه می شوند. این دوربین ها قابلیت اتصال به TV دارند و همینطور به ویندوز و اندروید نیز وصل می شوند. در نسل جدید از دوربین شلنگی سنسور دید در تاریکی یا دید در شب به صورت کاملاً حرفه ای کار می کند به طوری که ریزترین و کوچکترین شی را مشاهده خواهد کرد. از سوی دیگر این دوربین ها ضد آب هستند و بین 1 الی 300 متر را پوشش می دهند. تصاویری که توسط این دوربین ها گرفته می شود کاملاً کاربردی است و برای مصارف صنعتی خانگی استفاده می شود.

دوربین شلنگی با اتصال به موبایل
دوربین بازبینی حفره شلنگی
انواع سری لنز برای شلنگ دوربین

معمولاً دوربین شلنگی آندوسکوپی موبایلی از نوع شلنگی چشم ماری ساختار مخصوصی دارد. به طوری که این دوربین ها شامل یک کابل با طول مختلف هستند که با توجه به نوع چشمی که دارند نسل جدیدی از محصولات موجود در بازار هستند. این دوربین ها زاویه دید جزئی تری را شامل می شوند و تصویر برداری از بخش های مختلف داخلی کاملاً دقیق صورت می گیرد.

قابلیت پشتیبانی از OTG یکی از بخش های مهم در دوربین حفره و چاه محسوب می شود که شرایط اتصال به گوشی و کامپیوتر را فراهم می سازد. (دوربین شلنگی متصل به گوشی)

نحوه اتصال دوربین حفره و چاه شلنگی

برای استفاده از دوربین حفره و چاه باید مراحل زیر را طی کنید:

اول اینکه باید کابل دوربین به موبایل اندروید یا کامپیوتر وصل شود. برنامه مخصوصی نیاز است که باید از گوگل پلی دانلود شود و در نهایت تصویر دوربین روی دستگاه مشخص می شود.

این دوربین ها دارای یک دوربین مخصوص و یک سر پورت کانکتور هستند که به کامپیوتر و لپ تاپ وصل می شود. برخی دیگر از این دوربین ها هستند که سطح پیشرفته تری دارند و خود دارای فیش خروجی تبدیل شونده هستند که می تواند به گوشی و کامپیوتر وصل شود.

دوربین های شلنگی مانیتور دار دیگر نیازی به اتصال به تلفن همراه ندارند به خود دستگاه دارای یک مانیتور برای پخش ویدیو ها است. دوربین های مانیتوردار اغلب قیمت بالاتری نسب به مدل های بدون مانیتور هستند زیرا آنها یک نمایشگر اضافی با قابلیت کنترل دوربین همراه خود دارند.

دید در تاریکی

اگر فکر می کنید که نیاز به دوربینی دارید که بتواند در تاریکی و فضای بدون نور کار کند، دوربین شلنگی انتخاب خوبی برای شما است. این دوربین ها دارای قطر 22 میلی متری هستند و ال ای دی مخصوصی دارند که برای روشنایی 30 الی 50 سانتی متر در تاریکی مطلق نیز پوشش خوبی برقرار می کنند. اینطور که مشخص است این نورها مانع از دیدن شدن سطوح براق می شود. میزان نور توسط کار نیز قابل تنظیم است.

این دوربین ها خاصیت ضد آب دارند و درجه ضد آب برای آنها IP67 اعلام شده است که برای عمیق یک و نیم متری استفاده می شوند و تا 30 دقیقه پوشش دهی خوب دارند. اندازه تصاویر برای این دوربین بین 1080 در 720 ارزیابی شده است و سطح کیفیت تصاویر نیز HD است. به طور کلی زاویه دید نسبی جدید از دوربین حفره و چاه بیشتر از نسل های گذشته است.

پوشش لاستیکی خارجی

یکی از ویژگی های مهمی که برای این دوربین ها دیده می شود، پوشش لاستیکی خارجی است که هم ظاهری زیبا و جذاب به آن می دهد و هم مقاومت خوبی در برابر آب و گرد و غبار دارد. این مدل از دوربین ها دارای سختی مخصوصی هستند که دارای سیم داخلی مشخصی هستند. قطر دوربین و کابل آن به طور کلی به میزان 5.5 میلی متر ارزیابی شده است و از باریک ترین کابل هایی است که می توانید به دوربین و پروژکتورها وصل کنید. این دوربین ها در بسیاری از بخش ها استفاده می شوند.

حالت فنری کابل شلنگی

دوربین شلنگی با کابل منعطف و فنری خود با طول کابل 5 تا 20 متری میتواند درون قطعات و چاه ها را به خوبی بررسی کند. دوربین های بازرسی شلنگی با کابل فنری خود میتواند هر مانعی را رد کرده و به هدف خود برسد و شروع به فیلمبرداری و عیب یابی کند. بعد از رسیدن کابل فنری به هدف مورد نظر تصاویر به موبایل شما یا نمایشگر دوربین شلنگی ارسال میشود و میتوانید حتی در تاریک ترین محیط ها بدون نگرانی از دوربین شلنگی خود استفاده کنید.

قطر و طول کابل

مهم نیست که یک سوراخ چقدر کوچک باشد، دوربین کابلی شلنگی که انتخاب می‌کنید نه تنها باید متناسب با آن باشد، بلکه بهتر است کمی کوچک‌تر نیز باشد و به شما امکان می‌دهد با خم کردن نوک آن بیشتر ببینید. برای سوراخ هایی با اندازه ها و عمق های مختلف، بهترین کار برای شما استفاده از بورسکوپی با اندازه و طول متناظر است. ما در لیست بروسکوپ های خود برند های گوناگونی از دوربین های شلنگی با قطر و طول کابل 2 متری تا 30 متری را برای خرید قرار داده ایم.

لوله انعطاف پذیر

تمامی دوربین های بروسکوپ شلنگی باید لوله انعطاف پذیری داشته باشند در طول کار در محیط های خطرناک دچار پوسیدگی و پارگی نشوند. لوله ها میباستی کاملا انعطاف پذیر باشند تا در طول حرکت کابل در محیط براحتی بتوانند از موانع رد شوند. لوله کنترل اصلی برای هدایت دوربین شما است. سفت بودن بیش از حد به شما اجازه نمی دهد موانع را دور بزنید، در حالی که انعطاف پذیری بیش از حد شما را قادر به هدایت یا فشار دادن آنها نمی کند پس دوربینی انتخاب کنید که لوله استانداری داشته باشد. نکات مهم در لوله های دوربین شلنگی:

 • مقاوم در برابر مواد شیمیایی
 • انعطاف پذیر و سفت و سخت
 • قدرتمند
 • ضدآب

سیمی که برای دوربین شلنگی استفاده می شود حالت پذیر است یعنی انعطاف خوبی دارد و این موضوع باعث می شود که فشار زیادی به دستگاه وارد نشود و دوربین در وضعیت ثابت خود باقی بماند. تصویر برداری هوایی این ویژگی را بهبود می دهد.

افزایش طول با کابل افزایش USB - شما می توانید طول و متراژ کابل و سیم داخل شیلنگ اندوسکوپی را افزایش دهید. دقت کنید که یک عدد کابل سبب می شود که طول یو اس بی به میزان لازم بیشتر شود. از سوی دیگر نیاز به یک سر پورت کانکتور مادگی و یک سر پورت کانکتور نری است.

عملکرد لنز

رزولوشن: به طور کلی، هر چه وضوح بالاتر، کیفیت تصویر بهتر است.

فاصله کانونی: بهترین محدوده کانونی 2.76 اینچ - 15.7 اینچ است. با فناوری نوآورانه CamTele، DEPSTECH فاصله کانونی دوربین بازرسی بوروسکوپ را از 1.2 اینچ به 15.7 اینچ افزایش می دهد و تقریباً در هر موقعیتی تصاویری عالی برای شما فراهم می کند.

روشنایی: دوربین شلنگی با LED های قابل تنظیم می تواند با شرایط مختلف بازرسی تنظیم شود، نوردهی بیش از حد را کاهش دهد و دمای رنگ فوق العاده را بدون توجه به روشنایی محیط ارائه دهد.

قابلیت زوم: به دریافت اطلاعات دقیق در مورد نمایش در زمان واقعی کمک می کند.

امکانات جانبی

دوربین شلنگی آندوسکوپی حفره و چاه خاصیت واترپروف دارد و سطح پایداری و تحمل آن نیز به نسبت قبل بیشتر شده است. این دوربین ها در برخی از سبک ها 6 عدد لامپ دارند که با چراغ ال ای دی SMD اجرا می شوند و این چراغ ها در کنار لنز دوربین استفاده شده و سبب روشنایی اجسام می شود.

دستگاه دارای سری آینه پریسکوپ است که زاویه دید 90 درجه ای برای آن وجود دارد و به طور کلی گیره آهنربا دار برای آن اجرا شده است. دستگاه دارای فیش های دو کاره متغیر هستند تا سطح استفاده از آن به خوبی مشخص شود.

دمای کاربرد برای این دوربین ها بین 0 الی 60 درجه سانتی گراد است و به طور کلی از فناوری های جدید شفاف سازی تصویر نیز برخوردار است.

اقلام داخل جعبه دوربین شلنگی

در برخی از مدل های دوربین آندوسکوپی شلنگی یک سری اقلام در داخل جعبه وجود دارد که بخش مهمی از کار را شامل می شود:

1- آینه پریسکوپ: این آینه به صورت قائم است و برای دیدن زاویه 90 درجه استفاده می شود این آینه مخصوص بخش هایی است که غیر قابل دسترس هستند یعنی دوربین هایی که زاویه مستقیم دارند شرایط رویت تصاویر در برخی از مکان ها را ندارند و این آینه کمک می کند که زاویه دید 90 درجه ای ایجاد شود.

2- گیره آهنربا دار: گیره های فلزی دیگر اقلامی هستند که در داخل جعبه دوربین حفره و چاه دیده می شود و شامل خاصیت آهنربایی مخصوصی هستند. این قطعه کمک می کند که دوربین از غرق شدن نجات پیدا نماید و در نهایت دوربین بالا کشیده شود.

3- گیره قلاب دار: این گیره ها به دوربین متصل می شوند به طوری که می تواند یک شی یا جسم را از داخل چاه بیرون بیاورد. این گیره ها معمولاً از بخش های مهم کار با دوربین حفره و چاه هستند.

خرید جدیدترین

یکی از سبک های جدید دوربین شلنگی حفره و چاه که در سایت مینی دی وی پرو نیز عرضه شده است، دوربین وای فای است یعنی برای استفاده نیاز به کابل نیست. این دوربین ها از طریق وای فای گوشی عمل می کنند. تکنولوژی BLUE LED به کار گرفته شده است برای این دوربین ها به صورتی است که می تواند به نوک دوربین متصل شود و فضای جلوی دوربین را تا حد زیادی روشن نماید. این دوربین ها یک تجربه فوق العاده را برای شما فراهم می سازند به طوری که ضبط ویدیو به صورت HD است و فرمت AVI و عکس در فرمت JPG برای آن دیده می شود و شامل سطح رزولوشن های قابل تنظیم مخصوصی هستند که عبارت است از: ۳۲۰×۲۴۰، ۶۴۰×۴۸۰، ۱۲۸۰×۷۲۰، ۱۶۰۰×۱۲۰۰.

دوربین شلنگی آندوسکوپی در مدل های کابلی نیز عرضه می شوند که به طور کلی در مکان های غیر قابل دسترس هم استفاده می شود و تصویربرداری کاملی خواهد داشت. معمولاً این دوربین ها ضد آب هستند و برای محیط های مرطوب استفاده می شوند. این مدل از دوربین ها نیمه سخت بوده و انعطاف پذیری بالایی دارند و به طور کلی از مجراهای مختلف عبور می کنند. قابلیت برجسته برای این دوربین ها استفاده از چیپ های نسل دوم است که دارای سرعت 30 فریم در ثانیه خواهد بود و گزینه خوبی برای عکس و فیلم هستند.

مرجع خرید

برای خرید دوربین شلنگی بهتر است فروشگاهی را انتخاب کنید که امتحان خود را در این زمینه پس داده است. در سایت Minidvpro شرایط خرید بهترین دوربین های شلنگی صنعتی وجود دارد به طوری که اطلاعات مربوط به همه دوربین ها نوشته شده است و همینطور می توانید از نظر مدل و سبک دوربین ها شرایط را بسنجید. این دوربین ها از نظر سبک اجرایی شرایط خاصی دارند. مثلاً برخی از آنها دارای کابل هستند و برخی بدون کابل هستند.

برخی دارای سنسورهای تشخیص تصویر هستند و برخی به صورت چند بخشی کار می کنند. سنسورهای اجرایی برای این دوربین ها بر اساس سبکی که دارند ارزیابی می شود. بهتر است بدانید که دوربین های حفره و چاه از نظر عملکرد دچار مشکلات خاصی نیستند اما یک موضوعی که شاید بهتر باشد همین حالا بدانید این است که این مدل از دوربین ها ظرافت زیادی دارند و نباید تحت فشار گسترده ای قرار بگیرند.

گول قیمت ارزان برخی از دوربین ها را نخورید، تکنولوژی ساخت دوربین حفره و چاه به قدری پیشرفته است که معمولاً نمی توان انتظار داشت که قیمت ارزان تری داشته باشد.

این دوربین ها به طور کلی بر اساس نسخه های تقلبی نیز عرضه می شوند و هر نسخه ای که خریداری می شود بر طبق کیفیت آن قابل بررسی است.

شما می توانید از طرح خرید اینترنتی که در سایت ما وجود دارد استفاده کنید. در این طرح موقعیت اجرایی خرید دوربین ها به خوبی گزارش شده است و مهم است که بتوانید از قیمت روز آن اطلاعات کامل داشته باشید. عملکرد این دوربین ها معمولاً مناسب است و از سنسورهای قوی برای آن استفاده شده است. قیمت روز دوربین ها در سایت قرار گرفته است تا تصمیم گیری بهتری داشته باشید.

پرسش های متداول

درهنکام خرید دوربین شلنگی و آندوسکوپی ممکن است سوالاتی از قبل در ذهن خود داشته باشید، در اینجا ما سعی کرده ایم به برخی از این سوالات پاسخ دهیم.

Add Url